12 вересня: сьогодні відзначаємо церковне свято, які ризики можуть виникнути цього дня?


Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 12 вересня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.

12 вересня, згідно з новим церковним календарем, завершується святкування Різдва Пресвятої Богородиці. Цього ж дня вшановують священномученика Автонома. У народному календарі цей день відомий як Артамон Змійовик. Пропонуємо ознайомитися з традиціями та прикметами, пов’язаними з 12 вересня, а також дізнатися, яке свято відзначається у церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України впровадила новий календарний стиль, внаслідок чого всі православні свята з фіксованими датами відзначаються на 13 днів раніше. Проте деяка частина вірян все ще дотримується традиційного календаря, оскільки збереження старого стилю залишається правом релігійних спільнот і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

12 вересня за новим церковним календарем (25 вересня за старим) - день пам'яті священномученика Автонома Італійського, єпископа.

Автоном жив у часи правління язичницького імператора Діоклетіана і займав посаду єпископа в місті Пренесте. Коли почалися переслідування християн, йому довелося втекти до Сорей, де його прихистив благочестивий Корнилій. У цьому новому місці єпископ активно проповідував, звернувши до християнської віри багатьох людей. Він також збудував церкву на честь Архангела Михаїла та призначив Корнилія дияконом.

Проте Автоном вирішив вирушити в інші краї, щоб проповідувати і там. Він повернувся лише через кілька років, висвятивши Корнилія на єпископа. Коли Автоном відвідав сусіднє село, його проповідь надихнула людей на знищення язичницького храму. Жерці, які поклонялися старим богам, не змогли пробачити єпископу цей вчинок і вбили його під час богослужіння. Лише через 60 років після його смерті мощі святого знайшли в нетлінному стані, і на їх основі було збудовано храм на честь священномученика Автонома.

***

12 вересня відзначають також віддання (завершення) свята Різдва Пресвятої Богородиці, яке триває з 8 вересня. Цього дня у храмах відбуваються урочисті служби, присвячені Божій Матері.

Церковне свято 12 вересня за юліанським календарем.

Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим календарним стилем - що можна і не можна робити в день пам'яті святителів Олександра, Іоана Пісника і Павла Нового, патріархів Константинопольських.

За ознаками цього дня визначають, якою буде погода найближчим часом, а також якою буде зима.

У народі 12 вересня - свято Артамон Змійовик, ім'я Автоном переробили для милозвучності, а Змійовиком прозвали, бо змії цього дня ховаються в нори.

12 вересня, подібно до свята Різдва Богородиці та в інші дні, Церква засуджує конфлікти, негативні висловлювання, плітки, наклепи та осуд. Вона виступає проти заздрощів, жадоби, помсти та відчаю. Важливо не відмовляти тим, хто звертається за допомогою.

За По можливості в цей день слід уникати важкої роботи. За народними прикметами не можна стригти волосся і нігті. Також 12 вересня не радять йти в ліс - велика ймовірність зустріти там змій.

На свято Різдва Пресвятої Богородиці прийнято дотримуватися тих же традицій, що й у сам день святкування. Рекомендується відвідати храм, віддати шану на службі, висловити свої молитви та подяку Богородиці за її милості, а також попросити про допомогу у важкі часи.

Чудово провести цей день, зайнявшись корисною справою – доброта обов'язково повернеться до вас з подвійною силою.

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олексій, Афанасій, Данило, Іван, Микола, Семен, Федір, Юліан.

За старим стилем іменини святкують Федір, Іван, Павло, Олексій, Ігнатій, Степан, Євгенія, Єлизавета, Ангеліна, Василь.

Нещодавно ми представили церковний календар на вересень 2024 року, що містить дати як за старим, так і за новим стилем.

Related posts