150 заходів та учасники з 18 країн. Lviv BookForum презентував програму фестивалю.


Літературний фестиваль Lviv BookForum відбудеться в гібридному форматі, забезпечуючи трансляцію на глобальному рівні трьома мовами: англійською, іспанською та українською. Ця подія реалізована у співпраці з британським літературним фестивалем HAY Festival, який виступає в ролі діджитал-партнера.

Протягом 31 року Львівський книжковий форум перетворився на важливий майданчик для зустрічі українських та закордонних авторів і інтелектуалів, ставши подією, яку не можна пропустити в календарі. У рамках форуму заплановано обговорення, зустрічі та презентації за участю гостей з 18 країн, серед яких Болгарія, Бразилія, Великобританія, Ізраїль, Індія, Ірландія, Канада, Мексика, Нігерія, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Польща, Сербія, США, Україна, Фінляндія та Хорватія.

Серед них можна знайти лауреата Букерівської премії Салмана Рушді, володарку Пулітцерівської премії та Оскара Василісу Степаненко, дослідницю постколоніальних процесів з Індії Ґаятрі Співак, головного редактора видання Нью-Йоркер Девіда Рімніка, письменника та військовослужбовця Артема Чеха, бразильську феміністку та дослідницю творчості Сімони де Бувар Джамілі Ріб'єро, авторку художніх творів і перекладачку Софію Андрухович, автора бестселера про дітей, які прагнуть бути добрішими, ніж їхні батьки, Бову Б'єрг, філософа Вахтанґа Кебуладзе, журналістку-розслідувачку з Мексики Лідію Качо, лауреатку Нобелівської премії миру Олександру Матвійчук, письменницю Оксану Забужко та багатьох інших.

"Війна, яку веде Росія, має імперський характер, а культура є складовою цього колоніального наступу. Україна стикається з викликом, адже Росія протягом століть намагається привласнити її культурну спадщину, при цьому докладаючи невтомних зусиль для знищення української мови та традицій. Поточний конфлікт є лише частиною цієї тривалої історії. Участь в Lviv BookForum дозволяє нам розповісти людям за межами України про ці важливі питання. Я щаслива бути частиною цього важливого процесу," - зазначила фінська авторка Софі Оксанен, коментуючи свою участь у фестивалі.

Серед тем, які стануть предметом обговорення на фестивалі, будуть такі: "Демократія 2024: чи вартий мій голос уваги?", "90-ті роки після Варшавського блоку: епоха надії та трансформацій", "Геноцид в історії людства та України: пам'ять, меморіалізація та сучасні виклики", "Відпусти минуле: що таке антиколоніальна боротьба?" та інші. З детальною програмою можна ознайомитися на сайті Lviv BookForum.

"Цьогорічний фестиваль ми організовуємо попри великі перешкоди, але завдяки підтримці партнерів та донорів ми маємо можливість відбуватися цього жовтня у Львові. Цьогорічна програма сфокусована за участі авторів та авторок з Африки, Європи, Північної та Латинської Америки. Спікери з усього світу продовжуватимуть засвідчувати підтримку України та розповідатимуть про війну росії проти України. Антиколоніальні процеси, активізм, висвітлення воєнних злочинів, -- це ті теми, які зачіпатимемо в цьому році", -- поділилася програмна директора Lviv BookForum Софія Челяк.

Програма включатиме приблизно 150 заходів. Серед них буде 30 подій кураторської програми BookForum, що проходитимуть у змішаному форматі. Решта 120 подій організовані видавництвами та партнерами форуму і відбудуться в центрі Львова.

Традиційно BookForum готує для наймолодших відвідувачів спеціальну дитячу програму, а для всіх поціновувачів -- улюблену Ніч поезії.

Події наживо відбудуться у Львові, у Пороховій вежі та на локаціях партнерів. Онлайн-трансляції українською можна буде переглянути на YouTube BookForum, а також на каналах наших партнерів: Суспільне Культура, Еспресо, ПЕН Україна.

Англійською мовою з іспанськими, французькими та німецькими субтитрами можна буде долучитись до трансляції на Vimeo-каналі HAY Festival.

Related posts