Байден: Сполучені Штати підтримують безпеку Ізраїлю та визнають його право на існування.
Сполучені Штати твердо стоять на стороні безпеки Ізраїлю та визнають право єврейського народу на самозахист від загроз з боку терористичних груп, таких як ХАМАС, "Хезболла", хусити та Іран.
Цю інформацію підкреслив президент США Джо Байден у своєму зверненні з нагоди річниці великого теракту проти Ізраїлю, повідомляє "Європейська правда".
Байден підкреслив, що він став першим президентом США, який прибув до Ізраїлю після нападу 7 жовтня 2023 року.
"Тоді я чітко наголосив народові Ізраїлю: ви не самотні. Рік потому віцепрезидент Гарріс і я залишаємося повністю відданими безпеці єврейського народу, безпеці Ізраїлю та його праву на існування", - акцентував він.
Він акцентував увагу на тому, що Сполучені Штати "підтримують право Ізраїлю на самооборону від атак з боку "Хезболли", ХАМАС, хуситів та Ірану". Тільки минулого тижня американські військові знову надали значну допомогу в ефективному захисті Ізраїлю від іранських ракетних атак.
Крім того, Байден порушив питання заручників, яких захопив ХАМАС, у тому числі 12 громадян США.
"Ми не відступимо, поки не повернемо всіх заручників додому," - підкреслив президент США.
Президент США також висловив своє обурення з приводу "ужасного сплеску антисемітизму", який спостерігається в Америці та в інших країнах світу.
Він підкреслив, що Сполучені Штати продовжать зусилля щодо укладення угоди про припинення вогню в Газі, яка також забезпечить повернення заручників додому та сприятиме розширенню гуманітарної допомоги для населення.
"Ми надалі вважаємо, що дипломатичне рішення у ізраїльсько-ліванському прикордонному регіоні є єдиним шляхом для відновлення тривалого спокою, що дозволить мешканцям з обох сторін безпечно повернутися до своїх домівок",- підсумував Байден.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у день річниці нападу закликала до термінового припинення вогню в Газі, звільнення захоплених осіб та до завершення конфлікту в цьому регіоні.
А прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер назвав мерзенною ненависть, яка була спрямована на євреїв і мусульман після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Раніше президент Франції Емманюель Макрон виступив із заявою у зв'язку з річницею нападу угруповання ХАМАС на Ізраїль, зазначивши, що "біль лишається таким же гострим".