У районі парламенту Грузії розпочався протестний захід опозиційних сил.
У серці Тбілісі, неподалік від парламенту Грузії, стартував протест опозиційних сил, які висловили своє обурення щодо ймовірних маніпуляцій під час парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня. За результатами голосування, перемогу здобула правляча партія "Грузинська мрія", що належить мільярдеру Бідзіні Іванішвілі.
Згідно з інформацією, наданою проєктом Радіо Свобода "Ехо Кавказу", акцію організували опозиційні групи "Коаліція за зміни", "Єдність - Національний рух" і "Сильна Грузія". Лідери опозиції мають намір представити своїм прихильникам план наступних кроків.
Частина опозиціонерів пройшла ходою центральними вулицями Тбілісі до проспекту Руставелі.
Раніше лідер "Коаліції за зміни" Ніка Гварамія попросив прихильників опозиції принести на мітинг намети, натякаючи на те, що акція може набути безстрокового характеру.
Лідер парламентської більшості "Грузинської мрії" Мамука Мдінарадзе застеріг, що спроби встановити намети "могли б викликати конфлікти з правоохоронцями".
Президентка країни Саломе Зурабішвілі висловила підтримку ініціативі проведення мітингу. Вона звинуватила партію "Грузинська мрія" у "вкраденні виборів" і окреслила вимоги опозиції: здійснити міжнародне розслідування фактів порушень, що мали місце під час голосування, а також організувати нові парламентські вибори під наглядом міжнародної адміністрації.
Голови виконавчої та законодавчої гілок влади Іраклій Кобахідзе, прем'єр-міністр країни, і Шалва Папуашвілі, голова парламенту, вже відхилили ці вимоги. Вони підтвердили, що перше засідання нового складу парламенту планується на кінець листопада, навіть якщо президент відмовиться видати указ про проведення пленарного засідання, як це визначено в Конституції.
Відповідно до офіційних результатів виборів, "Грузинська мрія" здобула близько 54% голосів та отримала 89 мандатів у парламенті з 150 місць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що вибори в Грузії пройшли з "істотними порушеннями", що серйозно поставило під сумнів демократичну цілісність виборчого процесу.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила незгоду з результатами виборів, закликавши людей до акцій протесту. Вона підкреслила, що парламентські вибори були "повністю сфальсифіковані", і як "незалежна інституція" відмовляється визнавати їх результати. Усі чотири опозиційні партії оголосили про своє рішення не брати участь у діяльності нового парламенту.
Зурабішвілі закликала Захід чинити тиск на владну партію "Грузинська мрія", щоб вона переглянула результати парламентських виборів і, щоб утримати країну на європейському шляху.
"Грузинська мрія" відкидає звинувачення у фальсифікації виборів та стверджує, що опозиційні партії й неурядові організації проводять узгоджену кампанію з дискредитації та поширення дезінформації.