Бізнес пристосувався до перебоїв з електропостачанням і покращив свої прогнози щодо майбутніх можливостей — індекс НБУ


Індекс очікувань ділової активності зріс до 48.8 у серпні з 44.4 у липні, але все ще знаходиться нижче максимальної позначки поточного року (52.3), зафіксованої у квітні. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Поступова адаптація до регулярних відключень електроенергії та впровадження альтернативних джерел живлення, бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та будівництво доріг, стабільний внутрішній попит і достатня пропозиція товарів, безперебійна робота морського коридору, а також сезонний фактор продовжують позитивно впливати на очікування бізнесу у всіх секторах, зазначають у НБУ.

Перешкодами лишалися ускладнення безпекової ситуації, зростання атак на енергооб'єкти та їх тривале відновлення, погіршення валютних прогнозів, збільшення витрат бізнесу на заробітну плату та енергозабезпечення, а також нестача кваліфікованих фахівців.

Підприємства будівництва надали позитивні оцінки своїх економічних результатів завдяки сприятливим погодним умовам, зростанню внутрішнього попиту та бюджетному фінансуванню на відновлення інфраструктури та доріг: секторальний індекс у серпні становив 50.7 проти 49.6 у липні.

Підприємства торгівлі покращили очікування результатів своєї діяльності під впливом сталого внутрішнього попиту, помірної інфляції та достатньої пропозиції товарів: секторальний індекс у серпні становив 50.4 (у липні - 44.7).

Підприємства промисловості пом'якшили стримані очікування з огляду на дефіцит електроенергії, брак кваліфікованих працівників та збільшення виробничих витрат: секторальний індекс у серпні становив 48.6 (у липні - 45.8).

Підприємства сфери послуг пом'якшили, але зберегли найстриманіші оцінки результатів своєї економічної діяльності через суттєві перебої з енергопостачанням, дефіцит кваліфікованих кадрів та збільшення виробничих витрат: секторальний індекс ста 46.5 у серпні (у липні - 42.5).

Ринок праці демонструє нестабільність. Лише керівники будівельних компаній сподівалися на зростання кількості робітників. Учасники інших сфер передбачали скорочення персоналу, хоча й менш інтенсивно, ніж раніше. Найбільш стримано ситуацію оцінюють керівники торгових підприємств.

НБУ проводив щомісячне опитування 440 підприємств із 5 по 23 серпня.

Related posts