Брюс Вілліс: 7 фільмів з нашим улюбленим актором, які варто переглядати неодноразово - Hochu.ua


Всі знайомі з "П'ятим елементом" і "Міцним горішком"... Але що ви знаєте про інші його легендарні стрічки? 😏

Світ ще не повністю змирився з тим, що Брюс Вілліс, один із найзнаменитіших акторів у світі, більше не з’являється на екрані. У 2022 році було оголошено про його відхід з кіноіндустрії через розвиток афазії, яка виявлялася, насамперед, у труднощах із вимовою. А вже у 2023 році у актора виявили ще й деменцію, що остаточно поховало сподівання на його повернення до світу кінематографа.

Проте у нас є чим поділитися — і це не завжди будуть лише бойовики, які принесли популярність актору, котрий у дитинстві мав проблеми зі заїканням, а в юності працював барменом, щоб забезпечити себе. Найкращі стрічки Брюса Вілліса тепер у новій підбірці від Hochu.ua!

Не можна не згадати цей фільм, один із найкращих бойовиків в історії жанру, якщо вже мова заходить про Брюса Вілліса. Так, він уже був популярним як зірка комедійного серіалу "Детективна агенція "Місячне світло" - але телеакторам було далеко до слави кінозірок Голлівуду. Після виходу цього фільму 33-хрічний на той момент Брюс став саме кінозіркою, причому першого ешелону - а заразом і став уособлювати собою абсолютно новий тип героя бойовика.

Звичайно, у Джона Макклейна виходить розтрощити банду негідників і виглядає все це круто - тобто по-кіношному не дуже правдоподібно. Але при цьому Вілліс примудряється бути не стільки непереможним супергероєм (як Сталлоне або Шварценеггер у тих же вісімдесятих), як своїм у дошку хлопцем, та ще й з явним почуттям гумору - і з милою звичкою читати самому собі нотації.

Якщо хтось не пам'ятає - Макклейн, ньй-йоркський коп, прилітає на Різдво до Лос-Анджелеса, аби зустрітись зі своєю дружиною Холлі. Вони давно не живуть разом, оскільки Холлі успішно робить кар'єру в Каліфорнії, в японській фірмі, офіс якої розміщується на 30-му поверсі хмарочоса. Герой Вілліса прибуває в цю саму будівлю, у розпал корпоративної вечірки. Слідом за ним на вечірку приїжджають і зовсім інші гості, цього разу зовсім несподівані та непрохані - але Макклейн на той час вже перебуває у повному озброєнні, тобто він якраз встиг зняти шкарпетки та взуття, залишившись лише у штанах та культовій білій майці. Ще п'ятнадцять хвилин екранного часу - і ось воно, "У мене тепер є автомат, хо-хо-хо".

До речі, незважаючи на те, що Брюс мав дублера, багато трюків він виконував сам. Найнебезпечнішим виявився той, у якому Вілліс з пожежним шлангом стрибає з даху - а за ним у цей час відбувається вибух. Сила вибуху виявилася такою, що актора віднесло до краю повітряної подушки, на яку Вілліс приземлявся - що ледь не вартувало йому життя. А ще Брюс ледь не відмовився від ролі (як це зробили і згадані Сталлоне зі Шварценеггером, і цілий сонм інших зірок, від Клінта Іствуда до Харрісона Форда) просто тому, що був зайнятий на зйомках "Місячного світла". Але його напарниця, актриса Сібіл Шеперд, завагітніла - і в актора з'явилося 11 вільних тижнів, які він використав з розумом.

Після грандіозного успіху перших двох частин "Міцного горішка" кар'єра Вілліса дещо затихла вже на початку дев'яностих - коли фільми на кшталт "Гудзонського яструба" були зустрінуті публікою без особливого ентузіазму. Але 1993-го Брюс прийняв доленосне для себе рішення, погодившись знятися в низькобюджетному фільмі молодого обдарування Квентіна Тарантіно, який уже встиг звернути на себе увагу дебютним фільмом "Скажені пси".

Саме завдяки Тарантіно образ Вілліса та його персонажа став ще більш вражаючим, ніж у "Міцних горішках". Квентін вважав, що Вілліс має вигляд актора з п'ятдесятих років, і саме це було потрібно для його бачення. Режисер прагнув, щоб герой Вілліса, боксер на ім'я Бутч Куллідж, нагадував коротко стриженого актора тієї епохи Альдо Рея, але при цьому Бутч не виглядав як персонаж з минулого.

Нагадаємо, за сюжетом, цьому самому Бутчу, який ще й пов'язаний із лос-анджелеськими бандитами, вже під сорок, для рингу він старуватий - і його бос, головний бандит Марселлас, умовляє його здатися у наступному бою, "лягти" у п'ятому раунді. А даремно. Вілліс неймовірно круто виглядає, коли просто мовчить під час цієї розмови з босом. Він круто виглядає після бою, коли затягується стріляною цигаркою в таксі, він неймовірно круто виглядає, коли вбиває самурайським мечем одного з ґвалтівників Марселласа... . Можливо, Бутч - найкраща роль Брюса Вілліса, у найкращому фільмі Квентіна Тарантіно.

Після співпраці з Тарантіно у Брюса Вілліса, безсумнівно, з'явилося бажання працювати з оригінальними режисерами, які володіють власним стилем і не йдуть за традиційними маршрутами Голлівуду. Террі Гілліам, який на той момент вже створив такі шедеври, як "Бразилія", "Пригоди барона Мюнхгаузена" та "Король-рибалка", безумовно, відповідав цим критеріям. Знявшись у фільмі Гілліама, Вілліс здійснив один з найризикованіших кроків у своїй кар'єрі, занурившись у невідоме.

І справа навіть не в тому, що "12 мавп" - це дивна фантастика (втім, не настільки дивна, адже Гілліам цього разу не виступив у ролі автора сценарію). У "Мавпах" Брюс грає персонажа такого типу, з яким його шанувальники ще не стикалися. Його герой, Джеймс Коул, хоч і явно фізично міцний хлопець, але в той же час людина дуже ранима, чутлива, і просто заплутана. А як тут не бути заплутаним, якщо тебе, підземного бранця, з 2035-го року помилково посилають у 1990-й, потім ще раз помилково в окопи Першої Світової і, нарешті, за призначенням у 1996-й - щоб викрити "Армію 12 мавп", яка незабаром за допомогою вірусу знищить більшу частину людства?

Більшість часу на екрані Вілліс не демонструє свою характерну усмішку, а скоріше відображає жах, біль або глибоку безнадію. Проте, коли Коул чує мелодії двадцятого століття, його очі наповнюються слізьми. Вілліс навіть пішов на зменшення свого гонорару, лише б працювати з Гілліамом. На жаль, його талановите виконання не було оцінене Академією, тоді як його колега Бред Пітт удостоївся номінації на "Оскар" за роль другого плану.

Отже, "П'ятий елемент" Люка Бессона - це також фантастичний фільм, але належить до зовсім іншого жанру. По-перше, це французька стрічка, хоча в головних ролях виступають переважно голлівудські та британські актори, і мова фільму - англійська. По-друге, незважаючи на те, що, як і в багатьох фантастичних фільмах, сюжет обертається навколо порятунку планети від загрози всесвітнього масштабу, "П'ятий елемент" є надзвичайно легким кіно, яке не сприймає себе занадто серйозно. Саме це надає йому особливого шарму.

Дивно і парадоксально, але значну частину цієї чарівності і легкості поширював (крім Міли Йовович) на глядача саме екранний образ Вілліса, який цього разу пофарбував волосся, що ще було, в сонячний колір. Герой Вілліса - Корбен Даллас, розлучений таксист у Нью-Йорку двадцять третього століття, який чекає на свою ідеальну дівчину. І одного разу вона таки звалюється йому на голову, досконала істота, дівчина Лілу (Йовович) - із космосу. Весь час Корбен разом з Лілу не тільки рятує планету - він ще й буквально світиться від любові до героїні Йовович. Такого романтичного та сяючого Брюса ви більше не побачите ніде - і справа не лише у фарбі для волосся.

Цей психологічний трилер не є найпростішим фільмом для перегляду, проте "Шосте почуття" стало одним з найуспішніших фільмів у своєму жанрі в історії кінематографа, поступившись у 1999 році лише черговій частині "Зоряних війн". Фільм вирізняється відмінним сценарієм та несподіваним фіналом, але можна з упевненістю стверджувати, що ключем до його успіху став саме Бruс Вілліс. Проте, не можна не відзначити, що гра юного Хейлі Джоела Осмента, якому на момент зйомок було всього 11 років, викликала величезне захоплення у кіноглядачів.

Брюс грає в картині дитячого психолога Малькольма Кроу, якого одного разу тихим сімейним вечором, коли той розслаблявся в компанії дружини та келиха вина, відвідав один із колишніх пацієнтів. Молодий чоловік, який підріс, але так і не одужав, вистрілив у Кроу - і вбив себе. Минає деякий час, і ось ми вже спостерігаємо за Кроу, який взявся допомогти новому хлопчику - Коул Сієр (Осмент) стверджує, що здатний бачити привидів.

Вілліс ніколи раніше не брав участі в такій важкій та потужній драмі. Проте, цю історію можна було б вважати зовсім безнадійною, якби Брюс не мав настільки позитивного внутрішнього настрою. Його завзятість і незламний оптимізм, які він приніс із собою з безлічі своїх ролей, починаючи з першого "Горішка", відчуваються і тут, а в "Шостому почутті" вони стають вкрай необхідними.

Ось і новий, цього разу беззаперечний доказ того, що Вілліс здатний на більше, ніж просто втілення свого легендарного образу "Брюса Вілліса" в черговому екшн-фільмі. У творі одного з найталановитіших режисерів сучасності, Уеса Андерсона, який славиться своєю візуальною естетикою та унікальним підходом до композиції кадрів, Вілліс виглядає абсолютно природно, наче він завжди був частиною такого кіно.

Дія "Королівства повного місяця" відбувається в середині шістдесятих на вигаданому острові біля Східного узбережжя Штатів. На острівці є табір бойскаутів, з якого втікає 12-річний хлопчик Сем - щоб зустрітися на лоні природи зі своїм коханням, такою самою 12-річною втікачкою, дівчинкою Сьюзі. Їх шукає командир бойскаутів та місцевий поліцейський, капітан Шарп (Вілліс). А ще герой Вілліса - самотній та сумний джентльмен, який живе у трейлері - підтримує романтичні та швидкоплинні стосунки з матір'ю Сьюзі, яка явно нудьгує у законному шлюбі.

Цілком можливо, що ця роль є найменш типовою для Брюса у його професійній діяльності — він виглядає надзвичайно зворушливо і навіть вразливо в окулярах, краватці та штанах з білими лампасами. А сцена з трейлера, де він спілкується з хлопчиком-втікачем про відчуття самотності і пригощає його вечерею, є справжнім еталоном емоційності в кінематографі. Проте, здається, що Вілліс не робить нічого особливого — лише носить окуляри на носі.

Ця картина стала останнім фільмом Вілліса, яка вийшла у повноцінний кінопрокат у всьому світі - перед тим, як актор завершив свою кар'єру. Після роботи над "Брукліном" і до 2022-го року Брюс знімався виключно у другосортних бойовиках, які навіть не показували у кінотеатрах, але цей фільм - зовсім інша справа.

Фільм "Сирота Брукліна" був створений всім відомим та шанованим актором Едвардом Нортоном, який також виконав головну роль у цій стрічці і зробив це блискуче. Проте, справжньою перлиною фільму став Брюс Вілліс. Вілліс, будучи давнім прихильником Нортона, неодноразово висловлював бажання взяти участь у його наступному проекті, якщо той вирішить зняти новий фільм. Едвард давно мріяв про екранізацію роману Джонатана Летема, з моменту, коли вперше ознайомився з ним у 1999 році. І ось, наприкінці 2010-х, Нортон нарешті усвідомив, що настав час втілити цю ідею в життя.

У цьому вражаючому зразку сучасного нуару Нортон виконує роль дивного детектива Лайонела Ессрога, який працює в агентстві, очолюваному Френком Мінном (Вілліс). Френк є не лише керівником, а й другом, а також свого роду батьківською фігурою для Лайонела, який виріс у притулку. Лайонел, крім того, страждає на нервовий розлад, синдром Туретта, і йому належить самостійно розслідувати вбивство свого шефа... Хоча персонаж Вілліса з'являється на екрані ненадовго, він встигає продемонструвати чимало вражаючих моментів.

Вілліс рідко виглядав настільки вражаюче і серйозно, навіть якщо його роль просто зводилася до детектива з пістолетом у кишені пальта. Він випромінює безстрашність, поєднуючи її з мудрістю та глибоким підходом - ще двадцять років тому Брюс навряд чи зміг би так переконливо виконати цю роль. Події фільму розгортаються в Нью-Йорку середини п'ятдесятих, і Нортон, справжній знавець і шанувальник класичного нуару, без зусиль та з натхненням створив потрібну атмосферу.

Ми вже пропонували вам підбірку цікавих фільмів для затишного вечора. Якщо ви шукаєте, що переглянути, щоб відволіктися від буденних стресів і підняти настрій, ознайомтеся з нашим новим матеріалом!

Related posts