Був символом Євромайдану, активно виступав у парламенті та протестував під його стінами, а також боровся з корупційними проявами: що відбувається зараз з колишнім народним депутатом Єгором Соболєвим?
Єгор Соболєв - відома фігура в українському політичному середовищі. Його кар'єра розпочалася в журналістиці, але згодом він став одним із символів Євромайдану. Після успішної Революції Гідності він перейшов до політики і обійняв посаду народного депутата. Які ж нові відомості про нього можна дізнатися тепер, в умовах війни?
"Телеграф" вирішив з'ясувати, чим займається екс-депутат та чоловік ведучої ТСН Марічки Падалко Єгор Соболєв під час війни.
У своєму житті Єгор Соболєв спочатку здобув популярність як журналіст, працюючи в численних медіа та на телебаченні. Перед революційними подіями в Україні він займав посаду керівника бюро журналістських розслідувань "Свідомо". Однак вже влітку 2013 року Єгор прийняв рішення залишити журналістику та перейти у політичну сферу.
А потім почалася Революція Гідності, в якій Соболєв брав участь як громадський активіст. Він входив у Раду Майдану, підтримував протести та виступав на сцені.
Після Революції Гідності Єгор Соболєв активно взявся за розвиток своєї політичної кар'єри, заснувавши проект "Воля", що зібрав однодумців навколо спільних ідей. Проте до Верховної Ради він потрапив через партію "Самопоміч", яка об'єдналася з його "Волею".
Після обрання народним депутатом, Єгор Соболєв зосередив свої зусилля на антикорупційній діяльності. Він був активним членом комітету, що займається запобіганням та протидією корупції, і протягом перших трьох років очолював цей комітет. Проте згодом його політичні опоненти з інших партій змогли витіснити його з цієї важливої посади.
Єгор Соболєв також відзначився своїми бійками як у стінах Верховної Ради, так і за її межами. Одна з найгучніших сутичок сталася в лютому 2015 року, коли він, влаштувавши бійку, накинувся на колегу-депутата з "Батьківщини" Вадима Івченка. Конфлікт спочатку спалахнув у сесійній залі, але після того, як їх розняли, продовжився в кулуарах парламенту. Ці події були зафіксовані на відео та потрапили в новини.
Ще одна бійка сталася у лютому 2017 року. У ході зіткнень протестувальників та поліції в центрі Києва побили народного депутата Єгора Соболєва. За словами Соболєва, він тоді намагався зупинити бійку між протестувальниками та правоохоронцями. Також була інформація, що народний депутат сам застосував силу щодо поліцейського.
Після каденції у Верховній Раді Єгор Соболєв повернувся до звичайного життя та не став балотуватися на наступних виборах у 2019 році. Він уже не був журналістом та народним депутатом, тож почав шукати собі нове заняття. І знайшов -- він став "айтішником", вивчав програмування і досяг хороших успіхів. Однак потім розпочалася війна.
Як батько трьох малолітніх дітей, Єгор Соболєв мав можливість виїхати за межі країни разом з родиною. Однак він вирішив залишитися в Україні. Більш того, він приєднався до Збройних Сил України, щоб захищати свою Батьківщину.
В інтерв'ю виданню dev.ua на початку 2023 року Єгор Соболєв розповів про свою службу і те, чим займається в армії.
"Нещодавно мене перевели до нового підрозділу, який ще перебуває на етапі формування. У моєму теперішньому підрозділі я виконую обов'язки командира відділення. Раніше я служив аеророзвідником на Запорізькому фронті, а до цього брав участь у створенні ситуаційних центрів Дельти, працюючи на трьох різних напрямках. Війна для мене розпочалася в складі 130 батальйону територіальної оборони Києва", -- поділився своїм досвідом колишній народний депутат.
За його словами, він дуже пишається тим, що взяв участь в історичній битві за Київ. І не уявляє, який би приклад подав дітям, втікши з України під час війни.
Раніше "Телеграф" розповідав, як Козак Гаврилюк став відомим на всю країну. "Беркутівці" його роздягли, тягали за "оселедець" та знімали на камеру.