Чи може Україна приєднатися до ЄС без деяких своїх територій? У Єврокомісії надали роз'яснення.


Дипломатія ЄС підтримує відновлення територіальної цілісності України

Європейський Союз підтримує євроінтеграційний процес України, визнаючи її територію в межах, які були встановлені у 1991 році. Це охоплює також анексований Крим, який наразі перебуває під контролем Росії, а також території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, що знаходяться під окупацією російських військ.

На брифінгу в Брюсселі представник дипломатичного корпусу Євросоюзу Петер Стано висловився з цього питання. Він підкреслив, що позиція країн-членів ЄС є очевидною та залишається сталою у всіх офіційних документах Європейського Союзу.

"Європейський Союз виступає за відновлення суверенітету та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми надаємо підтримку Україні та будемо допомагати їй у реалізації цієї мети стільки, скільки буде необхідно," - зазначив Петер Стано.

Напередодні, видання Financial Times повідомило про те, що в межах Організації Північноатлантичного договору (НАТО) тривають переговори щодо потенційного вступу України до Альянсу за так званою західнонімецькою схемою. Це передбачає, що території, які наразі перебувають під контролем російських військ, залишатимуться за Москвою, але західні держави не визнаватимуть цього факту.

Українська влада не погоджується з такими пропозиціями і наполягає на тому, щоб Україна стала членом ЄС та НАТО в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Як раніше інформував "Телеграф", новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте не виключає можливості, що Україні буде дозволено використовувати далекобійну зброю для ударів по території Росії. Він зазначив, що для цього існують всі необхідні юридичні підстави.

Related posts