Чи можливий призов чоловіків, які хворіють на ВІЛ чи туберкульоз?


Всі деталі були роз'яснені у Міністерстві оборони.

Під час мобілізації та воєнного стану чоловіки, які вже стоять на військовому обліку можуть бути виключеними з нього або отримати відстрочку від призову через стан здоров'я.

Дмитро Лазуткін, представник Міністерства оборони України, роз’яснив у програмі "Єдині новини" питання щодо можливості мобілізації осіб, які мають психічні розлади, ВІЛ або туберкульоз.

Він зазначає, що кожен випадок є унікальним і важливо враховувати, що головним критерієм для військової служби є фізична спроможність особи. Це визначається стадією захворювання: наприклад, якщо людина є безсимптомним носієм ВІЛ або має стабільний стан хвороби, то її можна вважати придатною для мобілізації.

"Це вказує на те, що кожен окремий випадок розглядається індивідуально, враховуючи стан здоров'я та особливості захворювання. Ви згадали про ВІЛ. Наприклад, для людей, які живуть з ВІЛ або туберкульозом, придатність до служби визначається в залежності від того, як хвороба впливає на їхню спроможність виконувати військові обов'язки", -- зазначив Лазуткін.

Однак є інші випадки, зокрема особи з ВІЛ на стадії імунної субкомпенсації придатні для служби лише у тилових частинах, коли нема потреби виконувати бойові завдання. При цьому, люди, у яких ВІЛ призвів до імунної декомпенсації є непридатними до служби й підлягають виключення з військового обліку.

Лазуткін також додає, що для людей, які мають туберкульоз, також передбачені чіткі критерії відбору. До військової служби не придатні (виключені з обліку) люди, у яких активний туберкульоз, принаймні легень, з виділеннями мікробактерій або наявністю розпаду легеневої тканини.

Якщо ВЛК визначить осіб придатними до служби, хоча це не дозволяє їх стан здоров'я, то це вважається порушенням наказу Міноборони №402. Відповідальність за неправильні висновки лежить на лікарях ВЛК.

Нагадуємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про захворювання кишечника, за яких призов на військову службу є неможливим.

Related posts