Чи може Україна зіткнутися з повенями, подібними до тих, що охопили Європу: думки метеорологів.
Чому в деяких європейських країнах спостерігається така велика кількість опадів?
За словами експерта, минулими вихідними над центральною Європою розташувався циклон.
"Він опинився в пастці, так би мовити, під впливом області високого тиску з північних регіонів, з північно-східного напрямку. Через це йому не вдалося рухатися в будь-якому напрямку. В результаті він провів там два дні, майже на одному місці, що призвело до дуже сильних опадів," - зазначила метеоролог.
Вона зазначила, що важливу роль у цьому процесі також відіграли коливання температури.
"Над центральною частиною Європи спостерігався вплив холодного повітря, яке прийшло з півночі. Водночас, у південно-східному регіоні, що охоплює Україну та Чорне море, утворилася тепла повітряна маса. Цей різкий контраст у погодних умовах призвів до сильних опадів та, як наслідок, підвищення рівнів води," - пояснила Птуха.
Вона зазначила, що над південною частиною Європи спостерігалася не просто одна циклонічна структура, а ціла "багатоцентрова система".
"В даний час над південною Європою спостерігається багатосередовищна система. Поле зниженного тиску продовжує існувати, але найбільш потужний центр, що існував, європейські експерти охрестили 'Борисом', - підкреслила фахівець."
Наслідки негоди в Європі (фото: Getty Images)
Птуха зазначила, що повінь, яка завдала шкоди в Європі, не торкнеться України.
"Максимум цього циклону припав саме на вихідні дні (14-15 вересня, - Ред.). І те що в нас було, в Одеській області, у Карпатському регіоні - випадали опади різної інтенсивності, спостерігався певний підйом рівня води в гірських річках (але все було в межах русел, максимально піднялося до 70 см по деяких окремих річках, але без негативних наслідків)", - уточнила синоптик.
Вона зазначила, що в даний момент "усі фронтальні структури цього циклону зміщуються назад у південно-західному напрямку".
"Це пов'язано з тим, що з північного сходу поступово посилюється область високого тиску. Вона створить умови для стабільнішої атмосфери," - зазначила спеціаліст.
Вона визнала, що в деяких південних регіонах, зокрема на Закарпатті та Прикарпатті, протягом найближчих кількох днів можуть спостерігатися деякі "залишкові явища".
"Однак це лише короткочасні локальні дощі. У наступні дні, особливо до кінця тижня, більшість регіонів насолоджуватиметься сухою погодою з досить комфортними температурними умовами," - зазначила експерт.