Чому Росія використовує більше дронів та менше крилатих ракет для атак на Україну: аналіз фахівця.


Зазначив Харпчинський, що дрони часто літають на дуже низьких高度х, щоб залишатися непомітними для засобів радіоелектронної боротьби.

Для продовження війни на виснаження противник прагне знайти економічні рішення, зокрема, збільшує кількість безпілотників, зменшуючи використання крилатих ракет проти України. Таку інформацію озвучив авіаексперт Анатолій Храпчинський у програмі телеканалу "Київ24".

"Помічаємо зниження обсягу використання крилатих ракет. На початку повномасштабного вторгнення в 2022 році агресор здійснив понад 2000 запусків ракет по українським тиловим містам, у 2023 році ця цифра зменшилася до приблизно 1400, а у 2024 році очікується близько 1300 запусків", - підкреслив він.

На думку експерта, використовуючи, зокрема, БПЛА типу "Гербера" та крилаті дрони, які містять кулю, обмотану фольгою для імітації великого об'єкта, схожого на дрон "Шахед", противник намагається знайти економічно вигідне рішення, щоб значно ускладнити роботу українських сил протиповітряної оборони.

"Часто дрони використовують наднизькі висоти для того, щоб бути малопомітними для РЕБ, а також великі висоти, щоб було складніше працювати мобільним групам", - зазначив Храпчинський.

Експерт зазначив, що в останні часи противник почав модифікувати бойові елементи своїх безпілотників, інтегруючи термобаричні боєприпаси. Це призводить до значно більших руйнувань у населених районах або при попаданні в закриті приміщення.

"Росія працює як терорист і ускладнює дедалі сильніше роботу силам протиповітряної оборони", - зауважив він.

Експерт зазначив, що одним із можливих шляхів вирішення цієї проблеми є розширення системи виявлення цілей. Це передбачає створення окремого низьковисотного радіолокаційного поля, яке дозволить виявляти цілі під час їх наближення до міста та знищувати їх за допомогою автоматизованих рішень сучасних систем протиповітряної оборони.

"Говорячи про їх розробку, ми спостерігаємо, що деякі елементи вже проходять випробування, зокрема, відзначено перші успішні атаки на ворожі БПЛА за допомогою зенітних дронів," - підкреслив Храпчинський.

Як повідомляло агентство УНІАН, сьогодні, 4 листопада, відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача, під час якого в. о. командувача Повітряних сил Анатолій Кривоножко представив доповідь щодо протидії російським повітряним загрозам.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що в теперішній час Російська Федерація застосовує для атак на Україну в десять разів більше "шахедів", ніж восени минулого року. Він підкреслив необхідність активних заходів для протидії цим загрозам. За його словами, слід зміцнити систему протиповітряної оборони в тих регіонах, які цього найбільше потребують, а також розробити нові тактики для боротьби з безпілотниками та посилити мобільні вогневі групи.

Згідно з інформацією, наданою Генеральним штабом Збройних сил України, у жовтні російські агресори здійснили атаки на цивільні та військові об'єкти України за допомогою 2023 ударних безпілотників Shahed, а також невідомих типів дронів.

Загалом з початку цього року росіяни запустили по території України 6987 ударних БПЛА. Переважно ворожі дрони били по цивільній та критичній інфраструктурі України.

Related posts