Договір Нацкешбеку містить положення про часткове розкриття інформації, що підпадає під банківську таємницю.


Цей момент включений у правила участі в даній державній програмі та зазначений у контрактах на відкриття карткових рахунків, зауважує юрист.

Усі користувачі, які оформлюють картку "Національний кешбек" для отримання виплат у банку, визнають, що Державна податкова служба (ДПС) матиме безпосередній доступ до даних про транзакції за цією карткою, і на цю інформацію не поширюються положення Закону про банківську таємницю.

В інтерв'ю для LIGA.net адвокат Богдан Янків поділився своїми думками з цього приводу.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України №952, яке вводить в дію програму Нацкешбек, особи, що відкривають картку для отримання кешбеку в банківській установі, підтверджують, що Державна податкова служба матиме доступ до цієї картки, і на неї не поширюється захист, передбачений Законом про банківську таємницю. Важливо зазначити, що це стосується виключно картки, яка бере участь у програмі "Національний кешбек", без впливу на інші рахунки та картки, - підкреслив він.

Юрист зазначив, що відповідно до Статті 60 Закону України про банки та банківську діяльність, Державна податкова служба не володіє інформацією щодо доходів громадян. Отримати такі дані вона може лише під час проведення податкової перевірки або за рішенням суду.

Тобто фактично інспектор із Податкової не може зайти на рахунок ні фізичної особи, ні юридичної особи, ні ФОПа і не може знати, скільки ж вони заробляють до того моменту, поки не проведе обґрунтовану перевірку.

Він також зазначив, що основним механізмом, який дозволяв багатьом уникати сплати податків на звичайні трансакції між рахунками та картками, була банківська конфіденційність.

Related posts