У жовтні курс долара буде поступово зростати.
У другій половині жовтня, незважаючи на зростання інфляційного тиску через нову хвилю підвищення споживчих цін, спричинену змінами в системі оподаткування, на валютному ринку ситуація буде залишатися досить стабільною.
Про це заявив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, повідомляють Контракти з посиланням на РБК-Україна.
"Невеликі коливання, які спостерігалися на протязі минулого тижня, залишаться актуальними. Проте, на ринку все ще продовжиться, хоч і дуже поступовий, але передбачуваний підйом цін на основні валюти," - зазначив він.
За його словами, в рамках тижня зміни будуть незначними або, що також можливо, майже незмінними. Однак, якщо розглядати ситуацію з одного дня на інший, коливання курсів відбуватимуться як у напрямку підвищення, так і в напрямку зниження.
"Ринок "живий", а дійсний режим "керованої гнучкості" - це збереження ринкових принципів курсоутворення (залежно від співвідношення попиту та пропозиції), хоч і з важливою обмовкою, адже регулятор залишає за собою можливість точкового втручання на ринок в разі виникнення дисбалансу між попитом і пропозицією", - додав банкір.
Лєсовий припускає, що протягом 14-20 жовтня обсяг валютних інтервенцій не зазнає змін: обсяг у 150-180 млн долар на день є цілком прийнятним і досить звичним для останніх кількох тижнів.
Банкір прогнозує, що основні характеристики ринку валют із 14 по 20 жовтня будуть такими:
Отже, на ринку зберігатиметься прогнозована ситуація. Дії Національного банку можна охарактеризувати як "седативні": вони не стимулюють активність, а навпаки, заспокоюють ринок, м'яко зменшуючи вплив інфляції на валютні курси. Таким чином, з 14 по 20 жовтня, незважаючи на парадоксальність ситуації в умовах "зовнішньоосінніх" викликів, валютний ринок залишиться досить стабільним, а коливання курсів будуть очікуваними і не відрізнятимуться від попереднього тижня. Цей період можна назвати "бабиним літом" для валютних курсів, - підкреслив Лєсовий.