США ввели санкції проти осіб, які підтримують агресію Росії щодо України.
США планують вжити заходів проти експорту компонентів для російської військової техніки через посередницькі країни.
Сполучені Штати вводять обмеження проти близько 400 осіб і організацій з різних країн, які сприяють Росії у війні проти України. Згідно з повідомленнями Bloomberg, ці компанії, в основному, займалися постачанням мікрочипів, запобіжників та сучасної електроніки.
У своїй заяві Держдепартамент США оголосив, що санкції спрямовані на боротьбу з постачанням різних компонентів для військової техніки в РФ через треті країни. До списку цілей увійшли компанії з Китаю, Індії та Туреччини, які звинувачуються у відправці критично важливих компонентів для військової техніки.
Крім того, США запровадили санкції проти Анни Цивільової, дочки покійного двоюрідного брата президента РФ Володимира Путіна. У 2024 році її було призначено заступницею міністра оборони Росії.
Індійську фармацевтичну компанію Shreya Life Sciences Private Limited звинувачують у відправленні до РФ великої кількості технологій, які захищені американськими товарними знаками. Серед них передові сервери, призначені для штучного інтелекту та машинного навчання.
Під санкції також потрапили швейцарські адвокати Андрес Баумгартнер і Фабіо Ліберо Делко, які надавали Росії юридичну підтримку для ухилення від обмежень, зазначили в агентстві.
Заступник голови Міністерства фінансів США Воллі Адейемо висловив думку:
Сьогоднішні дії свідчать про нашу незламну рішучість знизити й ослабити можливості Російської Федерації у зміцненні її військової інфраструктури, а також зупинити тих, хто намагається підтримати їхні зусилля шляхом обходу або ухилення від наших санкцій і контролю за експортом.
Сполучені Штати та їх партнери запровадили тисячі санкцій проти Росії у відповідь на агресію щодо України в 2022 році, як зазначили в агентстві. Тим не менш, економіка Росії може зрости на 3,5-4% вже до завершення цього року.
Відзначається, що після введення США обмежень на експорт товарів для військової техніки через Об'єднані Арабські Емірати та інші держави, Індія перетворилася на новий центр перекриття постачань. Як стверджують фахівці, ця країна зайняла місце другого за величиною постачальника критично важливих технологій для Росії.
Раніше УНІАН писав, що лідери країн G7 пообіцяли унеможливити ухилення РФ від "нафтових обмежень". Зокрема, це стосується обмеження цін на нафту.
Додатково, європейські дипломати планують посилити санкційні заходи проти Росії, якщо екс-президент США Дональд Трамп знову займе пост. Вони прагнуть забезпечити, щоб європейські санкції зберігали свою силу, навіть у випадку зміни політики Вашингтона.