Підтримка України: Європейський Союз очікує результати виборів у Сполучених Штатах.


Європейський Союз очікує на результати виборів у Сполучених Штатах та ясні сигнали з Вашингтона, щоб сформулювати свою стратегію подальшої допомоги Україні. Таку інформацію журналістам у Брюсселі розповів високопрофільний представник ЄС.

Європейський Союз "затамував подих" і чекає результатів виборів у США, після чого його позиція щодо подальшої допомоги Україні проясниться. Про це журналістам на брифінгу в Брюсселі у вівторок, 5 листопада, повідомив високопосадовець ЄС.

Він підкреслив, що якщо кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп виграє президентські вибори і вирішить зупинити допомогу Україні в боротьбі з російською агресією, "позиція ЄС залишиться незмінною - підтримувати Україну". "Однак, чи всі 27 країн-членів Євросоюзу дотримуватимуться цієї позиції - це вже інше питання", - зазначив посадовець.

Він підкреслив, що з моменту початку масштабного вторгнення Росії Європейський Союз зміг зберегти згуртованість у цьому питанні, однак відсутня повна одностайність серед країн блоку. Зокрема, це стосується Угорщини, яка перешкоджає ухваленню рішень ЄС щодо підтримки України та ініціює різноманітні односторонні проекти, не погоджуючи їх з офіційним Брюсселем та іншими державами-членами ЄС.

Між тим саме Угорщина як держава, що головує в поточному півріччі в Раді ЄС, 7 листопада проводить саміт Європейської політичної спільноти, на який запрошене й українське керівництво.

Офіційна особа в Брюсселі підкреслила, що питання війни Росії з Україною стане одним із ключових на обговореннях, оскільки "необхідно тримати цю тему в центрі уваги", особливо коли весь континент об'єднується.

У Брюсселі вважають, що навіть якщо у Вашингтоні ухвалять рішення про припинення підтримки України, це не обов'язково призведе до аналогічних дій з боку Європи. Навпаки, європейські країни можуть обрати шлях збільшення своєї допомоги. Один із чиновників підкреслив, що навіть у випадку, якщо США почнуть вести діалог з Росією, "ігноруючи інтереси України", це не обов'язково вплине на рішення інших країн слідувати такій же стратегії.

На цей момент, за його словами, стосовно "плану перемоги" президента України Володимира Зеленського, який він представив у жовтні в Брюсселі, лідери держав Європейського Союзу демонструють обережний підхід.

П'яте засідання Європейської політичної спільноти відбудеться незабаром. У Європейському Союзі вважають цей формат надзвичайно значущим, оскільки він створює можливість для представників європейських країн зустрічатися поза рамками ООН та НАТО, забезпечуючи більш неформальну атмосферу для спілкування та проведення двосторонніх переговорів.

Related posts