"Довгі пасма, що виступають з епідермісу": 6 незвичайних фактів про волосся, які залишаються невідомими.
На поверхні людського тіла розташовані мільйони волосків.
На голові людини може бути від 80 000 до 150 000 волосин, що часто називається "основною масою волосся".
У блондинів більше волосся (приблизно 150 000), ніж у людей з рудим кольором (90 000), з коричневим і чорним у проміжку від 110 000 до 100 000.
Лікар зазначила, що кількість окремих волосяних фолікулів формується ще до народження і не змінюється протягом життя.
Цікаво те, що одна волосина може витримати до 100 г ваги, перш ніж зламається.
Волосся має високу еластичність, що дозволяє йому розтягуватися на близько 60% у непошкодженому стані. Однак, якщо волосся зазнало пошкоджень, воно стає більш вразливим і схильним до ламкості.
Волосся може розвиватися на близько 96% шкірного покриву людини. Лише деякі ділянки, такі як долоні, губи, підошви, а також нігті на руках і ногах, залишаються абсолютно без волосяного покриття.
"Волосся - це, по суті, довгі білкові нитки, які стирчать зі шкіри. Вони на 95% складаються з білків кератину, як наші нігті", - додала дерматолог.
В середньому, людина втрачає від 70 до 100 волосків щодня, і це вважається цілком природним процесом.
Коли тепло, то волосся росте швидше, а вночі взагалі не росте.
У будь-який момент часу близько 90% волосся людини перебувають у фазі росту. На голові росте кілька років і може досягати довжини понад 1 метра.
"Се Цюпін (Китай) потрапила до Книги рекордів Гіннеса з довжиною волосся 5,62 метра. Вона відрощувала волосся 31 рік. Такої ж довжини була борода Ганса Н. Лангсета (Норвегія). У 1927 році його волосся на обличчі було 5,33 метра. На момент вимірювання він був мертвий", - йдеться у повідомленні.
Вії та брови мають тривалість росту від 100 до 150 днів, що вказує на їх коротку анагенну фазу. Внаслідок цього вони не досягають значної довжини. Аналогічна ситуація спостерігається і з волоссям у вухах та носі.
Існує поширене переконання, що часті стрижки можуть стимулювати швидший ріст волосся. Проте насправді це не має жодного впливу на їх зростання.
Незважаючи на те, наскільки незначними можуть здаватися волосяні фолікули, кожен з них містить мініатюрний м'яз. Цей м'яз може вирівнювати волосся.
Коли людина опиняється в приголомшливій ситуації, і у вас «стають дибки волосся» чи з'являються мурашки по шкірі, це відбувається завдяки тисячам дрібних м'язів, що реагують на такі емоційні стимули.