Ліцензія на авіаперельоти в Україні: експерт розкрив, чи можуть "шахеди" становити небезпеку для цивільної авіації.


На думку фахівця, "шахеди" можуть представляти серйозну небезпеку для літаків, що перебувають на злітно-посадковій смузі.

За словами авіаційного експерта Богдана Долінця, "Шахеди" не становлять небезпеки для цивільної авіації, оскільки їх максимальна висота польоту не перевищує 3 кілометри, тоді як комерційні літаки, такі як Boeing і Airbus, здатні підніматися на 10 кілометрів. Цю інформацію експерт озвучив під час ефіру на каналі "Київ24".

"Важливо усвідомлювати, що для літаків, які перебувають у повітрі, 'шахеди' зазвичай не є серйозною загрозою, оскільки їх максимальна висота польоту не перевищує трьох кілометрів. Отже, вони можуть становити реальну небезпеку лише для літаків на землі та аеропортової інфраструктури", - підкреслив він.

Згідно з думкою спеціаліста, у контексті економічної доцільності важливо детально дослідити це питання та оцінити, наскільки авіаперевізники і мандрівники готові здійснювати польоти в таких обставинах.

Однак, слід врахувати, що на сьогоднішній день Україна, ймовірно, є єдиною державою у світі, що має повну заборону на авіаперевезення. Хоча існують країни, такі як Сирія, Афганістан, Ємен, Іран, Ірак, Північна Корея, Лівія та Судан, де також діють обмеження на польоти, у них все ж є деякі ділянки повітряного простору, які залишаються відкритими. Ці обмеження функціонують у таких країнах вже протягом багатьох років, пояснив Долінце.

Як повідомляло агентство УНІАН, Міністерство розвитку громад та територій представило план дій щодо відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. У процесі обговорення цієї ініціативи взяли участь представники українських аеропортів "Бориспіль" та "Львів" імені Данила Галицького.

Також повідомлялось, що літакам "Нової пошти" дозволили здійснювати польоти до Києва та Львова. Право надали з 1 листопада 2024 року на необмежений термін. Таким чином Supernova Airlines отримала права на експлуатацію повітряних ліній Львів - Прага та Київ - Прага з частотою 7 рейсів впродовж тижня для того, щоб виконувати регулярні міжнародні повітряні перевезення.

Related posts