Європейська комісія сподівається, що держави, які прагнуть приєднатися до Європейського Союзу, уникатимуть будь-яких контактів з Путіним.
Ми очікуємо, що всі країни-кандидати на вступ до Європейського Союзу утримаються від контактів з Володимиром Путіним, - заявив у середу речник Єврокомісії Пітер Стано. Він висловив сподівання, що лідери країн, які візьмуть участь у саміті БРІКС у Казані, звернуться до Путіна із закликом припинити війну в Україні.
Серед учасників зустрічі, що була організована Росією, був Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Стано підкреслив, що Європейський Союз висловлює довіру Генеральному секретарю ООН, оскільки він "зробив усе можливе для вирішення численних криз". "Ми усвідомлюємо, що він (Гутерріш) перебуває в Казані, і віримо, що він (Генеральний секретар) ще раз звернеться до Росії та Путіна з вимогою терміново і безумовно припинити жорстоку агресію проти українського народу та вивести війська з української території, як неодноразово зазначалося в резолюціях, ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН", - зазначив представник Європейської комісії.
Стано зазначив, що всі лідери, присутні на саміті в Казані, відчувають на собі наслідки війни Росії проти України, тому він сподівається, що лідери країн блоку звернуться до Путіна із закликом припинити вторгнення.
Відповідаючи на питання про участь президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана — лідера держави, що прагне стати членом ЄС і є частиною НАТО — Стано зазначив, що "будь-який лідер має право подорожувати куди забажає". "Проте важливо зрозуміти одне: ЄС, в рамках своєї стратегії, намагається максимально ізолювати Росію за її серйозні порушення Статуту ООН. Тому ми очікуємо, що всі країни-кандидати на вступ до ЄС будуть рішуче підтримувати цінності Європейського Союзу, виконувати свої зобов'язання перед Союзом та долучатися до наших зовнішньополітичних і безпекових ініціатив", — підкреслив представник Європейської Комісії.
"Він зазначив, що всі держави, які прагнуть стати кандидатами, повинні уникати будь-яких контактів із Путіним, якщо мають намір досягти успіху на своєму європейському шляху."
Представника Європейської комісії запитали про одну з цілей БРІКС, що полягає у створенні нової валютної системи. Це може дати можливість Москві обійти західні санкції під час проведення фінансових операцій. "Більшість країн, які беруть участь у саміті БРІКС, усвідомлюють, що Росія має репутацію, що викликає недовіру. Неможливо покладатися на таку країну і планувати з нею спільне майбутнє", - зазначив Стано.