Економіка Російської Федерації демонструє ознаки перегріву, проте Москва здатна підтримувати фінансування війни проти України ще протягом декількох років, стверджує WP.


Незважаючи на те, що значні військові витрати викликають економічні труднощі в Росії, країна все ж може продовжувати війну проти України в найближчі роки.

За інформацією Цензор.НЕТ, про це повідомляє The Washington Post.

Вказується, що витрати на оборону, включаючи значні компенсації для військових, стали чинником економічного розвитку, а також сприяли підвищенню зарплат і інфляційним процесам. Це сталося через те, що компанії змушені піднімати зарплати, аби конкурувати з військовими виплатами за талановитих працівників.

Економісти вважають, що Росія здатна продовжувати фінансування війни проти України ще протягом кількох років завдяки значним прибуткам від експорту нафти та неефективності західних санкцій. Зокрема, встановлене країнами "Великої сімки" обмеження цін на нафту не змогло суттєво знизити доходи Росії від її продажу, як зазначається в статті.

Аналітики відмічають, що перегрів економіки пояснюється необхідністю щомісяця замінювати близько 20 тисяч солдатів, які були вбиті чи поранені. Крім того, губернатори регіонів РФ виплачують нечувані бонуси під час вступу на службу, щоб залучити солдатів. Це призводить до стрімкого зростання зарплат. Приватні компанії ледь можуть конкурувати з високими військовими зарплатами. Опитування, проведене цього місяця Російським союзом промисловців і підприємців, показало, що 82,8% фірм відчувають труднощі із залученням працівників. Згідно з даними Росстату, у червні рівень безробіття впав до 2,4 відсотка.

Наприклад, у Сибіру спостерігається нестача чоловіків для обслуговування автобусів: деякі маршрути закриваються, утворюються великі черги, а деякі автобуси зовсім не приходять, оскільки водії, які служать в армії, можуть отримувати вдвічі більшу зарплату. Внаслідок цього, жінок запрошують на ці посади. Так, Сергій Кузнєцов, керівник невеличкого сибірського міста Новокузнецьк, висунув ідею створення "жіночого батальйону" водіїв автобусів у відповідь на дефіцит кадрів.

Раніше Росія забезпечувала заповнення низькооплачуваних вакансій за рахунок мігрантів з Центральної Азії. Проте після теракту в торговому центрі "Крокус Сіті Холл" країна почала масово депортувати десятки тисяч таких трудових мігрантів і наклала заборону на в'їзд для ще більшої кількості. Згідно з інформацією, яка надходить від незалежних російських медіа, значна частина мігрантів також була направлена на фронт.

Related posts