єОселя змінила правила придбання нерухомості в кредит – кого це стосується?


У певних областях сходу та півдня країни переселенці мають можливість придбати житло за спеціальною іпотечною програмою, що діє для об'єктів, збудованих до 10 років тому.

Українці, які через війну вимушені залишити свої домівки, можуть купувати житло віком до 10 років за програмою єОселя. Це стосується об'єктів у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях. Раніше можна було придбати житло не старше 3 років. Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.

Уряд вніс корективи в умови доступного іпотечного кредитування.

"Це суттєво обмежувало можливості українців, які були вимушені тікати з прифронтових та територій введення бойових дій. Коли вони хотіли придбати житло за програмою єОселя, мусили зробити це у новобудовах. -- Каже Шуляк. -- Якщо в Києві пропозицій багато, то у регіонах, на жаль, ні - забудовники не поспішали зводити там житло останніми роками. А значить держава, по суті, нічим не допомагала. Це потрібно було виправити і це, зрештою, відбулося".

Шуляк акцентувала увагу на тому, що уряд не вніс змін до правила, що стосується вікового обмеження житла в Києві. В рамках програми еОселя в столиці заборонено придбання нерухомості, яка була зведена більше трьох років тому. Вона підкреслила, що цей аспект потребує додаткової доопрацювання.

Внесені зміни стали результатом, зокрема, широкомасштабних публічних консультацій, які відбулися цього року з метою вдосконалення житлової політики. У рамках цих консультацій обговорювався законопроєкт, що визначає основні засади житлової політики, покликаний модернізувати існуюче житлове законодавство, що було закладене ще в радянських часах. Зокрема, акцентували увагу на необхідності його адаптації до найкращих практик, що застосовуються в країнах Європейського Союзу. Серед інших тем обговорювали впровадження інституту соціального житла, а також один із ключових аспектів – соціальну оренду.

Коли почали обговорювати актуальні проблеми української житлової політики, з'ясували, що одна з тих, що турбує українців найбільше -- недоступність програми пільгової іпотеки єОселя. Зокрема, йшлося про умови купівлі такого житла внутрішньо-переміщеними особами.

"Ми усвідомлювали, що цю проблему можна вирішити без внесення змін до чинного законодавства, адже необхідні корективи можуть бути впроваджені на рівні підзаконних актів. Отже, для цього потрібно рішення Кабінету Міністрів. Сьогодні, нарешті, це було частково реалізовано", – підсумувала Шуляк.

Related posts