Європейський Союз має можливість тимчасово зупинити безвізовий режим для Грузії.


Європейський Союз має намір оцінити можливість тимчасового скасування безвізового режиму з Грузією у разі, якщо парламентські вибори, заплановані на 26 жовтня в цій країні, не відбудуться в умовах свободи, чесності та миру.

Про це у п'ятницю заявив посол ЄС в Тбілісі Павел Герчинський, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Він акцентував увагу на тому, що у випадку, якщо вибори в Грузії не отримають статусу вільних та чесних, Європейський Союз може вжити заходів, схожих на ті, що були запроваджені проти Білорусі, яка зазнає санкцій після виборів 2020 року, які західні держави визнали сфальсифікованими.

"Герчинський повідомив журналістам, що всі можливі рішення, включаючи тимчасове зупинення безвізового режиму з Грузією, обговорюються."

З 2017 року громадяни Грузії мають можливість подорожувати без візи до країн Шенгенської зони в Європі на строк до 90 днів.

Незважаючи на те, що правляча партія "Грузинська мрія" стверджує про свої наміри інтегрувати Грузію до Європейського Союзу та НАТО, протягом останніх двох років вона зробила певні кроки на зустріч Росії, що свідчить про поглиблення відносин між країнами.

Мільярдер, експрем'єр-міністр Бідзіна Іванішвілі, якого багато хто вважає найвпливовішою людиною Грузії, звинуватив Захід у прагненні втягнути його країну у війну з Росією. США і європейські країни, своєю чергою, звинувачують грузинський уряд в авторитарних і проросійських настроях, зазначає медіаресурс.

Європейський Союз надав Грузії статус кандидата для вступу в грудні минулого року. Проте, після ухвалення Тбілісі закону про іноземних агентів у червні, що, на думку Заходу, має авторитарний характер і є результатом російського впливу, її заявку на членство фактично призупинили.

Західні країни також розкритикували законопроект про "сімейні цінності", схвалений законодавцями, який обмежує права ЛГБТ.

Згідно з повідомленням Укрінформу, у липні Павел Герчинський, посол Європейського Союзу в Грузії, оголосив, що керівники держав блоку ухвалили рішення призупинити процес вступу Грузії до ЄС. Крім того, ЄС заморозив 30 мільйонів євро, які були виділені для підтримки оборонних сил Грузії через антизахідний курс, обраний грузинською владою.

Related posts