Генерал-майор з США провів порівняння між потужністю українських F-16 та сучасними російськими літаками.


Літаки, які отримала Україна, не здатні перевершити російські винищувачі.

Винищувачі F-16, які отримала Україна, вразливі до російської ППО та авіації, а також старі моделі, які є в наявності України не можуть конкурувати з найсучаснішими російськими літаками.

Цю інформацію озвучив генерал-майор США у відставці Гордон "Скіп" Девіс, повідомляє Business Insider.

За словами військового, який обіймав посаду заступника помічника генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій, українські F-16 вже змінюють ситуацію, а з постачанням більшої кількості повітряних машин Україна зможе ще більше посилити свої позиції. До кінця 2024 року Київ має отримати близько двадцяти F-16. Проте ці літаки мають певні обмеження щодо дальності та вразливості.

За інформацією, наданою генерал-майором США, сучасні російські винищувачі, такі як Су-35С, Су-30СМ та МіГ-31, обладнані більш досконалими радарами і ракетами, зокрема, повітря-повітря класу Р-37М. Ці ракети мають перевагу над українськими AIM-120 в плані дальності.

"Це становить ризик для українських F-16, особливо у взаємодії з російськими системами протиповітряної оборони," - підкреслює генерал-майор.

Хоча Україна має на своєму озброєнні модернізовані версії F-16, ці літаки все ще є застарілими в порівнянні з сучасними моделями, які експлуатуються в інших державах.

"Багато з цих літаків мають на своєму рахунку вже кілька десятиліть експлуатації, що знижує їхню надійність. Незважаючи на те, що вони оснастили сучасними технологіями електронної боротьби, їхня вразливість перед російськими наземними силами та авіацією залишається актуальною. У контексті війни, авіація не завжди здатна діяти ефективно через активні системи протиповітряної оборони, які використовують обидві сторони, що обмежує можливості для повітряних зіткнень. Хоча Росія наразі не використовує свої найсучасніші літаки в активних бойових діях, ситуація може змінитися в будь-який момент," - зазначив представник військових США.

Тож потужність українських F-16 поки що обмежена через невелику кількість літаків, вузькі місця в навчанні та повільне постачання.

Союзники України, зокрема Данія, Норвегія та Нідерланди, зобов'язалися надати понад 85 літаків, але цього все ще недостатньо для забезпечення повітряної переваги.

Попри обмеження, F-16 допоможуть Україні захищатися від атак безпілотників і ракет, а також забезпечать перший крок до зміцнення її повітряних сил у довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що раніше експерт з порталу Defense Express Олег Катков підкреслював, що планувальні авіабомби JSOW, які Сполучені Штати мають намір передати Україні, мають потенціал для перетворення на повноцінні крилаті ракети.

Related posts