Гончар висловився щодо цілей кадрових змін у державних підприємствах, зокрема в Укренерго | Еспресо


Всі звільнення, супроводжувані призначенням лояльних співробітників на ключові позиції, зумовлені виключно прагненням контролювати фінансові ресурси (з метою їх розподілу).

Ми не знаємо, на які цілі були запрограмовані ракети, що їх знищив на своєму F-16 підполковник Повітряних Сил України Олексій Месь. Але точно можна констатувати, що їх знищення не дозволило ворогу зробити критичну кількість уражень Об'єднаної енергосистеми України (ОЕС). Ймовірно, наші Повітряні Сили 26-го серпня своїми діями зі знищення ударних засобів ворога запобігли сценарію ядерного інциденту на одному з енергоблоків АЕС, до чого так прагнули планувальники з Мордору.

Але найбільш підступний той ворог, який діє зсередини. ОЕС України вкотре вистояла. Тому удар завдається по оператору енергосистеми -- державній компанії Укренерго.

Маневр отримав назву — атака з тилу через мережу впливових агентів. З державних енергетичних компаній це, безсумнівно, остання фортеця, яку намагається захопити керівна клептократія.

Читайте також: Ціна української зброї: як уряд перекладає бюджетні проблеми на виробників

Усе розпочалося в листопаді 2019 року, коли з посади керівника НАЕК "Енергоатом" був звільнений Юрій Недашковський, справжній атомник за покликанням і досвідом. Поступово, в різний час, постали питання щодо керівників "Нафтогазу" – Андрія Коболєва та Юрія Вітренка. Цей професійний дует, який зумів вивести компанію з тривалих збитків до прибутковості та виграти арбітраж проти "Газпрому", також втратив свої позиції. Генеральний директор Оператора ГТС Сергій Макогон також потрапив під хвилю так званих "зелених" очищень. Тепер, ймовірно, в оці тих 5-6 менеджерів, що мають контроль, настав час для Володимира Кудрицького. Під його керівництвом "Укренерго" зробило все можливе для інтеграції в енергетичну систему ЄС та збереження ефективності ОЕС в умовах війни.

Усі ці звільнення з подальшим призначенням на посади лояльних осіб зумовлені лише прагненням контролювати фінансові потоки (з метою їх розподілу). Зверніть увагу на ситуацію в Енергоатомі, де керівництво безперервно намагається освоїти багатомільярдні кошти на масштабне будівництво нових енергоблоків, і в той же час нехтує необхідними заходами безпеки атомної енергетики в умовах війни.

Ну а "смотрящіє" забули одну просту істину: "Хто сіє вітер, той пожне бурю".

Джерело можна перефразувати як "витоки" або "первинне джерело".

Про автора. Михайло Гончар — фахівець у сфері міжнародних енергетичних та безпекових питань.

Related posts