Google працює над створенням нового електронного асистента, заснованого на штучному інтелекті.


Що відомо про розробку штучного інтелекту Google, який має на меті управління комп'ютером без участі людини?

Наразі розробка має кодову назву Джарвіс". Його ключовою метою буде автоматизація звичних дій користувачів під час роботи в браузері.

Очікується, що цей помічник виконуватиме усі завдання, які доручає йому користувач, зокрема, відкриватиме сторінки, заповнюватиме веб-форми, здійснюватиме пошук, компілюватиме дані тощо.

Згідно з даними, отриманими від джерел видання, запуск електронного помічника заплановано на грудень цього року, хоча ці терміни можуть бути кориговані.

Google також може спочатку надати доступ до новинки тільки тестерам, щоб виявити і виправити помилки перед більш масштабним запуском.

Схожі дослідження виконують також інші провідні компанії в галузі технологій.

Наприклад, компанія Microsoft розробляє асистента на ім'я Copilot Vision, здатного аналізувати вміст веб-сторінок, на яких користувач активний, з метою надання найбільш актуальних рекомендацій та підказок.

У подальшому Google планує вийти за рамки контролю браузера. Планується створення агента на базі штучного інтелекту , який контролюватиме комп'ютер за вас, даючи змогу давати йому команди (наприклад, відкривати ваші робочі додатки та впорядковувати їх на екрані), взаємодіючи з системою від вашого імені.

Компанія Google стала першою у світі, яка підписала угоду на постачання електроенергії від малих ядерних реакторів, щоб забезпечити енергетичні потреби своїх ініціатив у сфері штучного інтелекту.

Повідомляється, що було підписано угоду з інноваційною компанією Kairos Power. Відповідно до цієї угоди, передбачено зведення 6 або 7 компактних ядерних реакторів, які забезпечать виробництво 500 мегават електричної енергії.

Запуск першого подібного реактора запланований на 2030 рік. Решту реакторів запустять до 2035 року.

У Google сподіваються, що ця угода сприятиме зниженню викидів вуглецю в атмосферу під час постачання електроенергією центрів обробки даних, що споживають значні обсяги електрики.

Related posts