Google Pixel 10 та 11 можуть отримати нові захоплюючі функції штучного інтелекту для камери.
Зазвичай інформація про програмне забезпечення для смартфонів Google Pixel з'являється в останню чергу. Хоча деталі про апаратне забезпечення зазвичай обговорюються за кілька місяців до офіційного релізу, нові програмні рішення, як правило, стають відомими лише перед самою прем'єрою. Однак цього разу ситуація змінилася: Google зіткнувся з великим витоком документів, що дозволив дізнатися про деякі нові функції, які компанія планує впровадити в Pixel 10 та Pixel 11.
Смартфони Google зараз зосереджені на впровадженні функцій штучного інтелекту, і майбутні моделі не стануть винятком. Завдяки новому чипу Tensor G5, який, як очікується, буде представлено в серії Pixel 10, в пристроях з'явиться можливість Video Generative ML. Хоча назва може звучати розпливчасто, її призначення стає зрозумілим: ця функція забезпечить "інтуїтивне редагування відео після зйомки завдяки генеративному штучному інтелекту в додатку Photo". Таким чином, Google планує спростити процес редагування відео за допомогою технологій AI. Можливо, ця функція також знайде своє місце в додатку YouTube.
Google проводить дослідження ряду AI-функцій для редагування зображень. Однією з них є Speak-to-Tweak, яка, ймовірно, являє собою інструмент редагування на основі великих мовних моделей (LLM). Ще одна функція, Sketch-to-Image, не потребує додаткових пояснень і нагадує аналогічний інструмент, запропонований Samsung у рамках Galaxy AI. Крім того, існують попередні дані, які свідчать про те, що Google працює над реалізацією функції Sketch-to-Image для проекту Gemini.
Google також працює над функцією Magic Mirror, але, на жаль, щодо неї у документах не було додаткової інформації. Крім того, Tensor G5 повинен мати можливість локально запускати моделі на основі Stable Diffusion, які можна буде використовувати в застосунку Pixel Studio, замість поточного серверного рішення.
Google зосереджує великі зусилля на камерах своїх мобільних пристроїв, тому багато нових функцій стосуються саме цієї області. По-перше, чіп Tensor G5 зможе підтримувати HDR-відео у форматі 4K при 60 кадрах на секунду, в той час як попередні версії дозволяли знімати HDR-відео лише у 4K при 30 кадрах на секунду.
Pixel 11 також може запропонувати 100-кратний зум завдяки машинному навчанню як для фото, так і для відео. Однак можна очікувати, що алгоритми, які використовуються для кожного з них, відрізнятимуться, тому якість теж буде різною. Крім того, в документах згадується телефотокамера "наступного покоління", що розроблена для покращення цієї функції. Тож варто очікувати й апаратного оновлення.
Функція кінематографічного розмиття на Pixel 11 отримує вдосконалення, включаючи підтримку 4K при 30 кадрах на секунду та нову можливість video relight. Вірогідно, ця опція дозволяє змінювати освітлення у відеозаписах. Обидва ці нововведення стали можливими завдяки Cinematic Rendering Engine, що працює в процесорі обробки зображень. Впровадження нового апаратного блоку також призводить до зменшення споживання енергії при зйомці відео з розмиттям майже на 40%.
Остання і, мабуть, найцікавіша функція, яка може з'явитися в Pixel 11, - це "відео в умовах низької освітленості", або Night Sight video. Функція з такою назвою вже існує, але вона покладається на обробку в хмарі, тоді як нова версія працюватиме повністю на пристрої. Google зазначила, що для цієї функції необхідна освітленість 5-10 люкс. Це приблизно як освітлення при сутінках і з хмарним небом чи яскравість свічки на відстані 1 м. Нова функція також покладається на нове апаратне забезпечення камери.