Історичне зростання податків: хто понесе основне податкове навантаження та які наслідки це матиме для цін.
На тижні, що минає, Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає істотне підвищення податкових ставок, що означає, що українці зіткнуться з більшими фінансовими зобов'язаннями. Одним із найбільш неприємних моментів стало те, що для деяких платників податків збільшення ставок набуде чинності "заднім числом" з 1 жовтня, незважаючи на те, що голосування відбулося майже в середині місяця. Який саме контингент понесе основний податковий тягар і яким чином це вплине на ціни? Видання "Коментарі" звернулося до експертів, щоб отримати відповіді на ці запитання.
Підвищення податків. Фото: із відкритих джерел
Економіст та колишній член Ради Національного банку України Віталій Шапран, який є також активним учасником Українського товариства фінансових аналітиків (УТФА), висловив свою думку щодо поточної ситуації:
Економіст підкреслює, що у нього виникають серйозні сумніви щодо здатності держави досягти запланованих показників збору.
Експерт у сфері економіки та політики Борис Кушнірук зазначив, що запровадження прямих податків завжди негативно впливає на кінцевого споживача.
Що стосується банків, то, за словами Бориса Кушнірука, там ситуація ще абсурдніша. Мало того, що податки вводяться заднім числом, так це ще й може сформувати проблеми з конституційністю.
Читайте також на порталі "Коментарі" -- у Мінфіні назвали головну причину, чому українцям доведеться змиритися із підвищенням податків.