Кабінет Міністрів України оголосив, що перші фінансові установи приєдналися до ініціативи щодо компенсації витрат на придбання українського обладнання та електроніки, -- повідомила Юлія Свириденко.
Міністерство економіки уклало стартові угоди з банківськими установами в рамках програми часткової компенсації витрат на техніку та обладнання українського виробництва. Першими партнерами в цій ініціативі стали Sky Bank та "Банк Восток". Дана програма впроваджується в рамках політики "Зроблено в Україні".
"Перші два банки приєдналися до програми компенсацій за купівлю техніки та обладнання українського виробництва. Це відкриває можливість для покупців подавати заявки на компенсацію через ці фінансові установи вже найближчим часом. До кінця тижня ми сподіваємося підписати меморандуми з кількома іншими банками. Закликаю всі банківські установи активніше залучатися до цієї програми. Це чудова нагода підтримати наших виробників і стимулювати попит на їхню продукцію," - зазначила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр та Міністр економіки України.
Яка роль уповноважених банків у програмі?
Компенсація за придбану техніку здійснюється через уповноважені банки. Ось принцип її дії:
Довідково
Нагадаємо, до першого переліку техніки та обладнання вітчизняного виробництва, покупцям яких держава повертатиме 15% увійшла продукція 9 українських виробників. Це автобуси, вантажівки, ліфти, різноманітне обладнання. Далі перелік поповнюватиметься.
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запуск нової програми підтримки виробників, що передбачає компенсації, 24 вересня 2024 року. Споживачі матимуть можливість отримати 15% компенсації (без урахування ПДВ) при купівлі енергетичного, колісного, будівельного та спеціалізованого обладнання. Ця програма спрямована на стимулювання зростання внутрішнього попиту на українські товари.
Для виробників, щоб взяти участь у програмі потрібно:
Після проведення перевірки Міністерством економіки, продукти будуть внесені до відкритого списку, дані з якого будуть надані банкам для впровадження програми.
Для споживачів:
Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати в поточному році, за умови подачі заявки до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.
Програма часткової компенсації витрат на технічне обладнання вітчизняного виробництва реалізується в рамках ініціативи "Зроблено в Україні". Ця державна політика, ініційована Президентом України, спрямована на залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення обсягу продукції з високою доданою вартістю та стимулювання попиту на вітчизняні товари. Підтримка місцевих виробників сприяє зростанню виробництва, стабільності економіки, створенню нових робочих місць, надходженням до бюджету та фінансуванню ЗСУ.