Казахстан наростив обсяги видобутку нафти, перевищивши встановлені квоти ОПЕК+.


У вересні Казахстан підвищив видобуток сирої нафти на 10% у порівнянні з серпнем, досягнувши обсягу 6,55 млн тонн, що перевищило встановлені на цей місяць ліміти видобутку. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

З використанням барелізаційного коефіцієнта 7,5, у вересні Казахстан видобув 1,638 мільйона барелів нафти щоденно, що перевищує квоту ОПЕК+ орієнтовно на 170 200 барелів.

Застосовуючи коефіцієнт 7,3 бареля на тонну, який Казахстан використовував раніше, країна все ще перевищила встановлені ліміти видобутку на 126 500 барелів на добу минулого місяця, досягнувши рівня 1,6 млн барелів сирої нафти щодня.

Казахстан у межах угоди ОПЕК+ зобов'язався у січні-листопаді 2024 року видобувати не більше 1,468 млн барелів нафти на добу. Проте виробництво у вересні збільшилося щодо серпня до 1,6 млн барелів (за умови коефіцієнта барелізації 7,3).

У жовтні Казахстан має намір здійснити найбільші виплати компенсацій через запланований капітальний ремонт на родовищі Кашаган, що передбачає повну зупинку виробничих процесів.

У вересні Казахстан зафіксував збільшення видобутку нафти, яке стало можливим завдяки 30%-му зростанню на родовищі Тенгіз, що досягло 687 160 барелів на добу після завершення планового технічного обслуговування.

Нагадаємо, уряд Суадівської Аравії заявив, що світові ціни на нафту можуть знизитися до $50 за барель, якщо члени ОПЕК+ не будуть дотримуватимуться узгоджених лімітів видобутку.

Нещодавно в засобах масової інформації з'явилася інформація про те, що Саудівська Аравія планує розпочати нарощування видобутку на 83 тисячі барелів щомісяця. Якщо інші країни не дотримуватимуться зобов'язань у рамках угоди ОПЕК+, темпи цього процесу можуть зрости.

Related posts