Китайські фінансові установи почали активно заморожувати рахунки російських підприємств, пов'язаних із особами, які перебувають під санкціями.


Російські підприємства виявилися в ситуації, коли їх рахунки у великих китайських банках заблоковані через збіг юридичних адрес з тими, які належать санкційованим організаціям.

Цю інформацію озвучили юристи та експерти, які мають досвід у фінансових розрахунках з Китаєм, повідомляє The Moscow Times.

Згідно з їхніми висловлюваннями, такі обмеження в останній час почали поширюватися в значних масштабах.

Зокрема, активно блокують рахунки великі банки - Bank of China та Chouzhou Commercial. До їхніх "чорних списків" потрапила одна з адрес масової реєстрації юросіб у Туреччині, а також близько 10 адрес у Гонконгу.

Під санкції потрапила принаймні одна адреса на території Росії. Це змусило Bank of China розпочати перевірку не лише адреси компанії, що збігається з адресою підсанкціонованої фірми, але й аналізувати її назву, вид діяльності та генерального директора. У зв'язку з цими перевірками, доступ до рахунків наразі обмежено.

Згідно з міжнародними стандартами, розташування компанії за тією ж адресою, що й особа, яка підпадає під санкції, може бути сигналом небезпеки. У зв'язку з цим, контрагенту важливо здійснити перевірку, щоб упевнитися, що ця компанія не має жодного відношення до особи, яка зазнала санкцій.

Зазначається, що потрапляння адреси компанії до "чорного списку" - це досить серйозна проблема, яка може спричинити не лише складнощі з безперебійною роботою рахунку, а й призвести до його закриття.

Гравці на ринку заявляють, що для зняття обмежень компанії необхідно змінити адресу, однак і це може не допомогти. Оскільки, якщо припустити, що компанія справді має зв'язок із підсанкційною особою, то зміна адреси жодним чином її не усуне, а тому не можна виключати, що банк не прибере компанію із "чорного списку".

Якщо змінити адресу не вдасться, потрібно буде переконати банк у тому, що інформація про накладені санкції не стосується компанії-клієнта. Однак цей процес може зайняти значний час.

Складнощі з фінансовими транзакціями.

Ситуація з платежами з Росії до Китаю різко погіршилася в грудні 2023 року, коли президент США Джо Байден підписав указ, що дозволяє американському Мінфіну вводити вторинні санкції проти банків третіх країн за допомогу підсанкційним особам та забезпечення поставок російському військово-промисловому комплексу.

Після цього більше ніж 98% кредитних установ Китаю зупинили обробку платежів від російських компаній. Крім того, ряд банків почали відмовляти у проведенні транзакцій з російськими назвами та стали уникати приймання "нечистих" юанів, що походять з Росії.

Наприкінці вересня з'явилася інформація про те, що Киргизстан заблокував канал для транзитних платежів з Росії на товари, що надходять з Європи та Китаю.

Наприкінці серпня повідомлялося, що російські компанії стикаються з усе довшими затримками та більшими витратами при проведенні розрахунків з торговими партнерами в Китаї. Ця проблема загострилася, а між РФ та Китаєм "зависли" транзакції на десятки мільярдів юанів.

Близьке до уряду РФ джерело підтвердило, що китайські державні банки "масово" припиняють операції з Росією, через це затримуються платежі на мільярди юанів.

Стало відомо, що китайські постачальники призупинили відвантаження товарів до Росії без попередньої оплати.

Невеликі регіональні банки Китаю почали відмовлятися від обробки платежів з Росії. У травні та червні місцеві кредитні установи активно співпрацювали з російським бізнесом, і платежі проходили досить стабільно. Однак, з 20 липня, всі фінансові розрахунки були фактично призупинені.

В кінці липня з'явилася інформація про те, що банки Китаю розпочали повернення приблизно 80% трансакцій в юанях до Росії.

Російські фінансисти визнали, що труднощі з міжнародними платежами залишаться актуальними протягом тривалого часу.

Related posts