Київське море зазнало значного обміління, і рівень води знизився на сотні метрів (фото та відео)
Проступили старі пеньки, а острови збільшились удвічі
Київське водосховище, що в народі часто іменують Київським морем, зазнало значного обміління. Рівень води в цій водоймі зменшився на півтора-два метри, внаслідок чого вода відійшла від берега на сотні метрів.
На водосховищі утворилося безліч нових мілин, а площі наявних островів зросли в два рази. Знімки цього явища зафіксував кореспондент видання "Телеграф".
На оголеному дні водосховища можна побачити пеньки дерев, які зрізали перед затопленням цієї території під час створення водойми. Зараз ці залишки колишнього лісу уподобали водоплавні птахи -- чайки та качки. На водоймі також помітили білих лебедів.
На даний момент неясні причини суттєвого падіння рівня води у водосховищі. Це може бути викликано як природними факторами, так і ймовірним скиданням води на Київській гідроелектростанції.
Довідкова інформація. Київське водосховище є найбільшим в системі Дніпровських водосховищ і охоплює території Київської та Чернігівської областей. Воно було побудоване в період з 1964 по 1966 рік з метою забезпечення потреб Київської гідроелектростанції. Площа водної поверхні становить 922 квадратних кілометри. Гідроелектростанція, що функціонує на цьому водосховищі, постачає електроенергію для значної частини регіону та виконує важливу функцію в регуляції стоку річки Дніпро. Глибина водосховища коливається від 2 до 15 метрів.
Водосховище відіграє важливу роль не тільки в енергетичній сфері, але й у забезпеченні водою сусідніх районів. Крім того, воно слугує платформою для рибного господарства та відпочинку. Протягом свого існування в цій водоймі утворилася унікальна екосистема, яка включає в себе багатий спектр рослинного і тваринного світу.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав цікаві факти про Київське море. Там є радіоактивний мул і затоплені кладовища.