Коли ж українцям варто очікувати на покращення якості повітря та старт опалювального сезону: прогнози від гідрометцентру.
Синоптик і керівник Черкаського гідрометцентру поділився інформацією про те, коли в Україні закінчиться пилова буря.
На початку тижня Україна зіткнулася з потужною пиловою бурею: повітряні маси, насичені пилом, перемістилися з регіону Каспійського моря. Найвищі показники забруднення спостерігалися в Дніпропетровській, Полтавській та частково Черкаській областях.
Про те, коли пил, ймовірно, піде, а також про інші проблеми, в коментарі "Телеграфу" розповів директор Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань. За його словами, треба почекати до кінця робочого тижня.
Відповідаючи на запитання про те, коли пил перестане бути проблемою, Постригань підкреслив, що це залежить від зміни вітрових потоків. Синоптик прогнозує, що 3-4 жовтня вітер змінить свій курс на північ і північний схід, що має призвести до покращення ситуації.
Постригань повідомив, що в Черкаській області вже чотири місяці не було опадів, а в Смілянському районі посуха триває протягом п'яти місяців. За його словами, якби відбулися дощі, то краплі води змогли б змивати частинки пилу, що сприяло б очищенню повітря від пилових забруднень. Однак через те, що земля в регіоні пересохла, навіть при сильному вітрі пил піднімається в атмосферу.
Найкращим, на думку Постриганя способом боротьби з пилом, є наявність дощу. Він очищує повітря, вимиває з атмосфери частки пилу і забруднюючих речовин. Також варто проводити вологе прибирання в кімнаті і в будинку, робити так, щоб пил не потрапив всередину приміщення.
Директор гідрометцентру додав, що вчора спеціалісти зафіксували декілька пожеж на території Черкаської області. І хоча масштабних займань не було, біля Золотоноші горів торф'яний ґрунт на площі близько 6 га.
За інформацією, наданою керівником гідрометеорологічного центру, початок опалювального сезону відбудеться відповідно до встановлених норм, а саме — коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів опуститься нижче 8 градусів. Зазвичай цей процес стартує в середині жовтня; наразі ж середні добові температури в Черкаській області залишаються на рівні 16-17 градусів.
-- Це говорить про те, що осінь ще не поспішає на Черкащину, проте все залежить від подальших кліматичних процесів. У разі зниження температурного фону, випадіння рясних дощів та зміни синоптичної ситуації, можливо, температура наблизиться до цих показників. Але, як ми бачимо, найближчим часом підвищення температурного фону: вдень це +19...+24 і досить теплі ночі -- +11...+16 градусів. Тому, за попередніми оцінками, опалювальний сезон може розпочатися пізніше. Це може статися десь у другій декаді місяця, -- каже Постригань.
Він зазначив, що це питання перебуває під увагою регіональних органів влади та викликає значне занепокоєння у місцевих жителів.
Віталій Постригань підкреслив, що в цьому році умови для висіву озимих культур стали більш складними порівняно з попередніми роками.
Нещодавно ми провели нараду, під час якої агрометеорологи представили свої доповіді. Вони проаналізували дані спостережень і вологість верхнього шару ґрунту в період, коли відбувався посів озимих культур. З їх слів, цьогорічні умови є найскладнішими для сівби озимини за весь час спостережень в Черкащині, що становить 70 років. Такої тривалої посухи, коли протягом 4-5 місяців не було дощів і ґрунт залишався твердим, ми не згадуємо, — зазначив директор гідрометцентру.
Згадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про виявлення незвичної хмари у Києві. Мешканці столиці почали висловлювати різні припущення щодо її природи та поділилися відповідними знімками.