Французька копія або оригінальна розробка: інтрига навколо нової української авіабомби посилюється.


Відео, зняте з борту українського винищувача Су-27, продемонструвало бомбардувальник Су-24, що несе під крилом прототип плануючого боєприпасу.

Україна розробила власну високоточну планувальну бомбу, яка може стати вирішальним засобом для атак на цілі в Росії. Згідно з наявною інформацією, ця бомба, ймовірно, обладнана ракетним прискорювачем та висувними крилами, що надає їй потенціал для польотів на відстань до 65 км. Проте, деталей про цю зброю поки що обмаль. Військові аналітики намагаються з'ясувати, яку саме бомбу несе український Су-24 під своїм крилом. Цю інформацію подає Forbes.

Щодня російські військові авіації завдають ударів, скидаючи до сотні плануючих бомб КАБ на позиції українських військ та населені пункти. Ці боєприпаси, що мають радіус дії до 40 км і можуть важити до трьох тонн, є одними з найбільш руйнівних засобів у 30-місячному конфлікті між Росією та Україною.

Тепер Україна активно готується до захисту, використовуючи власні плануючі бомби. Нещодавно екіпаж винищувача Су-27 оприлюднив відео, на якому видно бомбардувальник Су-24, що несе під крилом прототип нового боєприпасу, який здатен планувати.

В Україні відчувається дефіцит американських плануючих бомб JDAM-ER та французьких Hammer, тому наразі активно ведеться робота над створенням власних боєприпасів. Начальник авіації Повітряних Сил України Сергій Голубцов ще в червні повідомив про розробку комплексу, який дозволить перетворити радянські некеровані бомби на точні боєприпаси. Випробувальний політ на Су-24 став важливим етапом у процесі створення нової зброї.

З крилами і встановленим на хвості ракетним прискорювачем, імовірно керована за GPS бомба дуже схожа на французьку Hammer. Можливо, українці насправді скопіювали французьку зброю, припускають військові експерти.

Українські ВПС, вочевидь, задоволені дальністю і точністю "Хаммера", але вони явно незадоволені поставками бомб. Франція пообіцяла постачати всього 50 "Хаммерів" на місяць -- занадто мало, щоб відповідати приблизно 3000 KAB, які росіяни скидають по всій 1127-кілометровій лінії фронту щомісяця, навіть з урахуванням JDAM-ER, які Україна отримує від Сполучених Штатів.

Якщо Україні вдасться налагодити виробництво нової бомби на місцевому рівні, це дозволить їй значно наблизитися до російських темпів повітряних атак. Ця нова бомба стане частиною зростаючого арсеналу боєприпасів, вироблених в країні, до якого вже входять крилата ракета "Нептун", новий "ракетний безпілотник" "Паляниця", а також безліч односторонніх ударних дронів. Серед них є щонайменше дві моделі безпілотного спортивного літака, здатні пролетіти тисячу миль з вантажем вибухівки на борту.

Створюючи власні високоточні боєприпаси, Україна звільняється від повної залежності від непостійних союзників щодо ключових військових можливостей. Місцеве виробництво також є для України способом обійти обмеження своїх союзників щодо того, як і де українські сили можуть використовувати боєприпаси іноземного виробництва. Найважливіше, що американці забороняють українцям запускати високоточні балістичні ракети, які постачають США, по цілям на території Росії -- цілям, що включають авіабази, які підтримують російські планерні бомбардувальники.

На даний момент невідомо, на якій стадії знаходиться розробка української високоточної планувальної бомби. Літаки України, такі як Су-24, Су-27 і МіГ-29, які наразі обладнані JDAM-ER та Hammer, в майбутньому можуть бути здатні використовувати й нову українську бомбу.

Нагадуємо, що раніше видання Фокус повідомляло про можливе використання в якості бойової частини нової української бомби радянського зразка, яка може бути взята з українських арсеналів, або ж вже готової бойової частини MK.82/83, адаптованої для українських систем планування та наведення за допомогою інерціальної і GPS технологій.

Related posts