Костянтин Машовець: Удар ракеты "Сармат": Россия рискует утратить своё ядерное могущество — Блоги | OBOZ.UA


Попытки Кремля вновь впечатлить своей "ядерной игрушкой" завершились неудачно.

Речь идет о РС-28, также известной как "Сармат". Это современная российская ракетная система, предназначенная для стратегического использования и размещенная в шахтах.

Недавняя попытка ее "испытать" с "объекта" в районе "Плесецк" закончилась в очередной раз, мягко говоря, "нештатно".

Далее текст на языке оригинала.

Це основна надія Кремля на заміну старих радянських Р-36М, також відомих як "Воєвода". Йдеться про стратегічний ракетний комплекс 15п118М, який у світі відомий за класифікацією Міністерства оборони США та НАТО як SS-18 модифікацій 1, 2 та 3, або ж українською мовою – "Сатана". Саме цей комплекс наразі становить основу стратегічних ядерних сил Російської Федерації.

Так, ви абсолютно праві. "Воеводу" створювали в КБ "Південне", а виготовлення відбувалося на "Південмаші" в Дніпрі. Систему управління розробили в Харкові, у компанії "Хартрон".

І відповідно, вже доволі тривалий час "сервісно не обслуговують", що включало й "продовження строків експлуатації комплексу", рішення КМУ (2023-го року), в реальності, практичні роботи були припинені ще раніше.

Саме з цієї причини російська сторона прагне якомога швидше замінити українську ракетну систему "Воєвода" на свою "Сармат".

На цей час історія "випробувань" російського "Сармата", ну скажімо так, "репутаційно не дуже успішна", остання спроба "понтонуться" з Плесецка, лише "усугубила" її.

Зібравши всі ці факти разом, у будь-якої розумної людини можуть виникнути сумніви щодо справжнього технічного стану російських стратегічних ядерних сил, принаймні стосовно їх ключового елемента - шахтних ракет.

Ви продовжуєте вважати, що вони "випадково" організували наступ на Покровському (у бік Дніпра) та Харківському операційних напрямках...?

Мова йде про цілком реальні основоположні зміни у світовій геополітичній ситуації ри-ф, де стан їх "ядерного аргументу" виступає вирішальним фактором.

Він, безсумнівно, швидко втрачає свою якість. "ВЯличие" має всі підстави поступово деградувати.

Related posts