Сильна оборонна спроможність союзників та підтримка України є вирішальними для забезпечення безпеки НАТО, - підкреслив Рютте.


Про це в Берліні під час спільної пресконференції з федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцом заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Німеччина робить ключовий внесок у забезпечення нашої спільної безпеки. Ви вперше за останні тридцять років виділяєте 2% від вашого ВВП на оборону. Це є потужним сигналом для Москви, що ми залишаємося єдиними у захисті наших демократичних цінностей та міжнародного порядку, заснованого на правилах. Як колишній прем'єр-міністр, я розумію, що урядам не завжди легко виділяти кошти на національну оборону та підтримку України. Тим не менш, обидва ці аспекти є критично важливими для нашої спільної безпеки", - підкреслив лідер Альянсу.

Він відзначив, що під час понеділкової зустрічі з канцлером Німеччини було обговорено питання підтримки України. Німеччина виступає найбільшим постачальником військової допомоги в Європі, яка щодня рятує життя українських військових на фронті.

Крім того, Німеччина приймає на своїй території нове Командування НАТО з безпекової допомоги та тренування для України у Вісбадені. Створення такого командування є лише частиною рішень Вашингтонського саміту Альянсу, який ухвалив широкий пакет допомоги для України, що включає також внески у довгострокову безпеку України та її підтримку на, за словами Рютте, "незворотному шляху євроатлантичної інтеграції".

"Якщо Путін досягне успіху в Україні, його амбіції не обмежаться тільки цією країною. Росія вже реалізує масштабну кампанію гібридних атак на території наших партнерів, безпосередньо втручаючись у демократичні процеси, займаючись саботажем промисловості та застосовуючи насильство. Усе це спрямоване на те, щоб підірвати нашу стабільність і посіяти розбрат. Це свідчить про те, що зміни на фронті цієї війни вже не є виключно українською справою. Все більше ця лінія конфлікту виходить за межі кордонів, охоплюючи Балтійський регіон, Західну Європу і навіть північні широти. НАТО готове протистояти та захищатися від таких викликів," - підкреслив генеральний секретар Альянсу.

Він нагадав, що союзники активно інвестують у розвиток оперативних спроможностей у всіх просторах: на суходолі, у морі, у повітрі, в космосі та в кібернетичному просторі. Тон у цій роботі задає Німеччина, яка нарощує оборонне виробництво та прискорює запровадження інновацій, що є критично важливим як для безпеки Європи, так і для продовження підтримки України.

Генеральний секретар НАТО навів цікавий приклад: наразі німецькі та американські компанії-партнери на виробничих потужностях у Баварії виконують, завдяки співпраці з Альянсом, замовлення на виготовлення 1000 ракет для системи протиповітряної оборони Patriot. Це ілюструє суть трансатлантичного партнерства - забезпечувати нові оборонні можливості для країн-союзниць та створювати нові робочі місця на обох берегах Атлантики.

Німецька компанія Rheinmetall нещодавно відкрила новий завод в Україні, а найближчим часом заплановано запуск ще одного підприємства. Крім того, з 2022 року Rheinmetall значно збільшила обсяги виробництва боєприпасів. "Ми повинні використати цей імпульс для забезпечення безпеки нашого мільярдного населення. Тому ми посилюємо підтримку Україні та налагоджуємо тіснішу співпрацю з Європейським Союзом та іншими союзниками, що поділяють наші цінності, по всьому світу", - зазначив Рютте.

Як зазначав Укрінформ, Німеччина займає друге місце серед партнерських країн за обсягами військової підтримки України, поступаючись лише Сполученим Штатам. Водночас вона є найбільшим європейським постачальником озброєння та військової техніки для нашої країни.

4 листопада до Києва прибула міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок для обговорення питань розвитку допомоги та двосторонньої співпраці між Німеччиною і Україною.

Related posts