Міністерство економіки повідомило, що валовий внутрішній продукт України зріс на 4,5% протягом дев'яти місяців.


Згідно з інформацією, що надійшла від Міністерства економіки 18 жовтня, зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) України за період з січня по вересень поточного року оцінюється приблизно на 4,5% в порівнянні з тим же періодом минулого року.

У вересні економічний показник України зріс на 3,8% у порівнянні з серпнем минулого року. "Незважаючи на виклики, які приносить війна, економіка України продовжує свою відновлювальну динаміку. Найпомітніше зростання спостерігалося у сільському господарстві, що стало можливим завдяки ранньому збору пізніх врожаїв. Також позитивні тенденції були зафіксовані в сферах транспорту та будівництва", - підкреслила перша віцепрем'єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, другий місяць поспіль підприємства торгівлі, промисловості та будівництва покращують оцінки своєї діяльності на найближчу перспективу, "і однією з ключових причин цього оптимізму є нормалізація ситуації в енергетиці".

За підсумками року прогнозується, що зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) складе 3,5%. Варто зазначити, що після суттєвого спаду в 2022 році, спричиненого повномасштабним вторгненням Росії, в 2023 році ВВП України зріс на 5,3%.

Досліджуйте також: Прогноз Національного банку України: Економічний розвиток в Україні продовжиться незважаючи на війну.

Як зазначають в мінекономіки, на економічну ситуацію позитивно вливає низка факторів. Зростає попит на продукцію машинобудування (зокрема військово-промислового комплексу), будівельні матеріали, а також промислові товари для домогосподарств.

Пожвавлення промисловості призвело до збільшення обсягів залізничних перевезень та переробки вантажів у морських портах. У будівництві збільшились обсяги робіт завдяки відновленню критичної інфраструктури та ремонту доріг.

У той же час в державі має місце нестача висококваліфікованих спеціалістів, що погіршує прогнози та економічну активність підприємств.

Related posts