Монголія не здійснила арешт Путіна за ордером МКС


Монголія не дотрималася обов'язкового ордеру, виданого Міжнародним кримінальним судом (МКС), на затримання президента Росії Володимира Путіна після його прибуття до країни в понеділок, 2 вересня.

Як підкреслив Георгій Тихий, речник Міністерства закордонних справ України, таке рішення країни "становить серйозний виклик для Міжнародного кримінального суду та глобальної системи кримінального правосуддя".

"Монголія дозволила обвинуваченому злочинцю уникнути правосуддя, тим самим розділивши відповідальність за його військові злочини. Ми працюватимемо з партнерами, щоб гарантувати, що це матиме наслідки для Улан-Батора", - зазначив Тихий у дописі у соцмережі X.

Президент Російської Федерації знаходиться в розшуку Міжнародним кримінальним судом з 17 березня 2023 року, коли судді МКС видали ордери на арешт Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за звинуваченням у воєнних злочинах. Вони обвинувачуються в незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих територій України до Росії.

Монголія приєдналася до Міжнародного кримінального суду (МКС) у 2003 році. Відповідно до установчого договору, країна зобов'язана співпрацювати з МКС, що включає арешт і передачу будь-яких підозрюваних, які перетинають її кордон. У 2023 році Монголія висунула кандидатуру одного зі своїх верховних суддів на посаду судді МКС, і він став першим монгольським представником у цьому міжнародному трибуналі.

Раніше Європейський Союз і міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) висловили очікування, що Монголія затримає Путіна у разі його приїзду до країни. Також Україна звернулася з подібним закликом до Монголії щодо арешту Путіна.

Related posts