Морські сутички: Сполучені Штати підготовлюються до конфлікту з Китаєм та випробовують інноваційні безпілотні технології.
Сполучені Штати, Великобританія та Японія проводять випробування новітніх безпілотників в Австралії в рамках експерименту, що може кардинально змінити обличчя морської війни. У ході навчань військові використовували 30 різних технологічних систем — від глибин океану до верхніх шарів атмосфери.
На цьому тижні у затоці Джервіс в Австралії відбулася зустріч представників Міністерств оборони США, Австралії, Великої Британії та Японії. Метою заходу стало проведення тижневого експерименту, спрямованого на перевірку можливостей інтеграції новітніх технологій з різних країн для прискорення обміну розвідувальними даними на морі. Інформацію про це повідомляє defenseone.com.
Мадлен Мортелманс, яка виконує обов'язки помічника міністра оборони з питань стратегії, планування та можливостей, оголосила про розширення потенціалу підводної війни. Вона провела успішні випробування запуску і підйому безпілотних підводних апаратів з торпедних установок на новітніх класах підводних човнів Великої Британії та США.
"Це збільшить дальність і можливості наших підводних сил. Ми інтегруємо легку торпеду Sting Ray у патрульний літак морської авіації P-8A, що допоможе нашим силам стати взаємозамінними", -- сказала вона.
США привезли для тестів безпілотний надводний катер GARC, безпілотний літальний апарат Vanilla і підводне та надводне судно Ocean Aero (Triton). Учасники заходу зазначили, що під час навчань військові задіяли 30 різних систем, -- від морського дна до стратосфери. Військові перевірили, наскільки добре системи можуть збирати та поширювати розвіддані.
"Випробування були зумовлені конкретними сценаріями. Було застосовано безпілотні та пілотовані апарати для виконання розвідки, спостереження та рекогносцировки, і для підтримання загальної оперативної картини", -- сказав один чиновник.
Ще однією задачею експерименту було з'ясувати, яким чином союзники можуть адаптувати або створити нові тактики, методи й процедури для покращення швидкості обміну розвідувальною інформацією в межах альянсу. Це планувалося здійснити з використанням різноманітних безпілотників і інших технологічних засобів.
Один колишній високопоставлений військовий чиновник сказав Defense One: "Інтеграція все більш автономних можливостей має вирішальне значення для майбутнього успіху всіх трьох флотів". За його словами, експеримент "надає унікальну платформу для експериментів, що дозволяє кожній країні отримувати вигоду з досягнень іншої країни, допомагаючи партнерам краще і швидше масштабувати майбутні можливості".
Раніше йшлося про те, що Північна Корея займається виробництвом дронів, які є аналогами американських ракет Hellfire. Американський генерал Патрік Костелло висловив думку, що Москва може скористатися цими новими технологіями з Північної Кореї, що дозволить їй зміцнити свій військовий потенціал.