Конфлікт мовного характеру в книгарні: у Києві чоловік агресивно відреагував на зауваження жінки.


Правоохоронці ідентифікували порушника - ним виявився 44-річний житель Київської області. На нього співробітники поліції склали адміністративний протокол за статтею, що передбачає відповідальність за "дрібне хуліганство".

У київській книгарні-кав'ярні "Сенс" сталася неприємна ситуація, коли одна з відвідувачок звернулася до двох чоловіків з проханням не спілкуватися російською мовою. Реакція одного з них була агресивною: він почав погрожувати жінці та застосував до неї фізичну силу. Про інцидент розповіла постраждала, Катерина Косецька, на своїй сторінці у Фейсбук 4 липня.

У книгарні-кав'ярні "Сенс" у Києві виник інцидент, коли одна з відвідувачок зробила зауваження чоловікам за використання російської мови.

Косецька повідомила, що 2 листопада ввечері вона попросила відвідувачів дотримуватись правил закладу, який просить відвідувачів не використовувати російську мову. У відповідь чоловіки почали висміювати її та агресивно реагувати.

Один із чоловіків грубо відреагував на її запит і спробував застосувати силу, вирвавши телефон з її рук, коли вона намагалася зафіксувати їхню поведінку на камеру.

Як повідомила Катерина, під час суперечки її чоловік завдав їй поранення на руці, намагаючись вивільнити її. Дівчина звернулася до поліції, але, за її словами, правоохоронці не зібрали свідчення від очевидців, за винятком тих, хто самостійно вирішив поділитися своїми контактами для можливих свідчень.

"Мені неймовірно сумно спостерігати за тим, як на 11 році війни ще залишаються цивільні люди, які не відмовились від російської мови. Вони продовжують поширювати мову, що використовується для вбивства наших громадян, мову, за допомогою якої катують наших військових та цивільних у полоні. Ці люди, які отримують задоволення від пригнічення української мови, здається, вважають, що правила не для них", - висловила свої думки Катерина.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь у коментарі для УП зазначив, що у разі порушення мовних прав слід звертатися зі скаргою до його Офісу.

"Крім цього фрагмента відео (опублікованого Катериною у Facebook - ред.), повної версії розмови, скарг чи звернень у нас, на жаль, нема. Якщо порушуються мовні права, до нас пишуть негайно", - зауважив він.

За словами Креміня, попри те, що мову особистого спілкування закон не регулює, люди все одно мають право звертатися до омбудсмена, "пояснивши свою позицію".

Згодом стало відомо, що поліція таки притягла до відповідальності чоловіка, який влаштував конфлікт у книгарні через зауваження за російську мову.

Поліціянти встановили особу порушника - ним виявився 44-річний мешканець Київської області, відносно якого працівники поліції склали адміністративний протокол за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення - дрібне хуліганство.

Додатково, зібрані дані будуть передані Уповноваженому з питань захисту державної мови для аналізу та вжиття заходів щодо притягнення правопорушника до відповідальності.

Нагадаємо, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що на зміну лагідній українізації прийшла наступальна.

Раніше було повідомлено, що в Івано-Франківську планується впровадження мовних інспекторів, які мають на меті боротися з розповсюдженням російської мови. Мер міста поділився інформацією про основні функції та цілі мовної інспекції.

Related posts