"Щоб зрозуміти мої твори, потрібно відчути їх серцем!" — заявив художник Лев Скоп під час відкриття своєї персональної виставки в Івано-Франківську.
15 листопада в незалежному сучасному мистецькому просторі "Ваґабундо" відбулося відкриття персональної виставки живопису відомого іконописця, художника та волонтера Лева Скопа з Дрогобича. Ця виставка є даниною пам'яті його дружини Тетяни Думан-Скоп.
На виставці можна побачити захоплюючі роботи, що відтворюють емоції, роздуми та переживання художника, повідомляє Репортер.
Лев Скоп стверджує, що у своїх картинах не має жодного визначеного підтексту чи смислу – він просто втілює на полотні своє підсвідоме, емоції та внутрішні переживання. Він малює для власної душі. А кожен глядач, який розглядає ці твори, може знайти в них щось особливе для себе.
"Якщо мої творчі роботи комусь припадуть до душі, це чудово," - зазначає Лев Скоп. - "А якщо ні, то це теж нормально. Неможливо сподобатися всім. Але я точно не готовий слідувати загальноприйнятим стандартам! Сьогодні світ переповнений штучним інтелектом, який діє за правилами, а я обираю слідувати поклику свого серця!"
Виставку відкрив священник, отець Василь, який розпочав захід молитвою за Україну та її захисників. Його побратим Лев Скоп підкреслив, що художник створює свої полотна, немов у стані творчого згоряння, вкладаючи всю душу в кожен штрих.
Адже, на думку митця, кожна людина може малювати, але допоки вона не стане рабом творчості, результату не буде. Тому роботи Скопа потрібно споглядати, занурившись у власне серце, додав священник.
Цікаво, що з 2014 року Лев Скоп займається створенням ікон для військових. Він повністю віддався волонтерській діяльності: свої твори виставляє на аукціонах, а зібрані кошти направляє на підтримку важкохворих та військовослужбовців. Після початку повномасштабної агресії Росії художник став малювати ще інтенсивніше, передаючи ікони на фронт для українських захисників.
Ікони Лева Скопа на старих ґонтах (ґонт, матеріал для даху чи покриття стін у вигляді клинчастих дерев'яних дощечок ‒ ред.) і дошках є у бійців на передовій: у приміщеннях, де ночують воїни, у машинах, на яких виконують бойові завдання.
70-річний митець організовував десятки аукціонів за час війни, і гроші за свої роботи передав для закупівлі спорядження для військових ЗСУ.
У Чикаго ми виставили ікону на аукціоні та отримали 10 тисяч доларів. А нещодавно у Львові вона була продана за 300 тисяч гривень, - ділиться художник.
Цікаво, що Лев Скоп займався розмальовуванням щитів протестувальників під час Революції Гідності. Його визнали "символом Майдану". Після цих подій він потрапив до лікарні у Львові.
Довідкова інформація: Лев Скоп — український мистецтвознавець, художник-реставратор, іконописець та викладач, який до 2013 року працював у Львівській академії мистецтв. Він також є учасником Євромайдану, поетом і музикантом, а також багаторічним дослідником дерев'яної церкви Святого Юра в Дрогобичі. Народився у 1954 році у Львові, він навчався у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва. Сьогодні Лев живе в Дрогобичі та працює як художник-реставратор в музеї "Дрогобиччина", зокрема у відділі дерев'яної архітектури. Відвідувачі мають можливість насолодитися його роботами протягом найближчих двох тижнів: з 16 по 30 листопада в Підземному Переході "Ваґабундо". Вхід безкоштовний! Проте, всі охочі можуть зробити добровільний внесок на підтримку ЗСУ.