Дитяче насильство у Львівській області: Лубінець наполягає на переведенні вихованців до іншого закладу.
Вихованці навчально-реабілітаційного центру досі скаржаться на нестачу їжі та змушені підпрацьовувати.
Скандал на Львівщині щодо знущань з вихованців навчально-реабілітаційного центру набирає обертів. Діти досі перебувають у закладі, а перевірка співробітниками офісу омбудсмена, соціальними працівниками та психологами виявила чергові порушення.
Про це заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
"Зазначу, що я продовжую уважно слідкувати за ситуацією, яка стосується захисту прав та інтересів вихованців навчально-реабілітаційного центру у Львівській області. На даний момент проводиться досудове розслідування у зв'язку з випадками насильства над дітьми," - повідомив омбудсмен.
За інформацією Лубінця, 7 і 8 жовтня команда його секретаріату знову відвідала установу, де на той момент соціальні працівники разом із психологами здійснювали індивідуальну оцінку потреб вихованців — дітей-сиріт, які залишилися без батьківської опіки, а також тих, хто потрапив у складні життєві ситуації.
"Монітори відзначили, що діти під час індивідуальної оцінки їхніх потреб, виражали обережність у висловлюваннях. Це говорить про те, що працівники закладу ймовірно провели попередню роботу з дітьми, роз'яснивши, що можна говорити, а що ні. Проте під час тривалого спілкування окремі діти розкривались та розповідали, що зазнавали психологічного тиску, насильства, погроз, інші повідомляли, що були свідками вчинення насильства над іншими вихованцями закладу", - повідомив омбудсмен.
Він підкреслив, що ця обставина вказує на те, що цим дітям не вистачить одноразового спілкування; їм необхідний "тривалий супровід психолога або наставника".
Одночасно, експерти, що здійснювали перевірку, виявили, що більше ніж половина вихованців цього закладу не повинні були там знаходитися. Недостатня увага до навчання дітей може свідчити про неефективність освітнього процесу або помилкові рішення інклюзивно-ресурсних центрів щодо їх зарахування до навчально-реабілітаційних установ.
"Лубінець зазначив, що цим дітям варто організувати родинне виховання або забезпечити їм можливості для інклюзивного навчання чи навчання в середній школі."
Він додав, що навіть після виявлення порушень у закладі наприкінці минулого місяця, діти продовжують скаржитись на неякісне та недостатнє харчування.
Один з учнів закладу повідомив, що він працює на неповну ставку в галузі ритуальних послуг, виконуючи такі обов'язки, як копання могил, підготовка тіл покійних до поховання та проведення обрядів. Правозахисник підкреслив, що така діяльність у такому молодому віці може мати серйозні психологічні наслідки та свідчить про можливу експлуатацію дитячої праці.
Він підкреслив, що очікує термінового переведення дітей до іншого закладу, щоб керівництво скандального навчально-реабілітаційного центру не мало можливості чинити на них тиск та продовжувати знущання та насильницькі дії, а також з метою возз'єднання рідних братів і сестер.
"Дії Львівської обласної військової адміністрації повинні яскраво свідчити про рішучість у відновленні прав дітей, забезпеченні їх стабільного добробуту та запобіганні безпідставній бюрократії у цьому процесі", - зазначив Дмитро Лубінець.
Нагадуємо, що в Львівській області було виявлено випадки жорстокого поводження з дітьми в навчально-реабілітаційному центрі. За будь-яку скаргу на умови перебування або дії співробітників закладу, діти зазнавали тілесних покарань та принижень.