НАТО потребує 49 бригад: в Defense Express роз’яснили, чому це є "мінімально необхідним" вимогам.
Йдеться про необхідність збільшити сили в понад 1,5 раза.
НАТО необхідно значно посилити свої оборонні можливості - збільшити кількість бойових бригад з 82 до 131, створити нові корпуси та дивізії, кількість яких має зрости з 24 до 38, і це лише для досягнення мінімальних вимог, пише Welt.
Також важливо майже з нуля створити наземну компоненту протиповітряної оборони. Кількість підрозділів ППО має зрости з 293 до 1467. Кількість вертолітних підрозділів також потрібно збільшити з 90 до 104, а також посилити логістичні й транспортні можливості. Ці вимоги до країн-членів НАТО були затверджені в штабі об'єднаних сил Альянсу і підписані верховним командувачем НАТО в Європі Крістофером Дж. Каволі та головою командування з трансформації П'єром Вандьє.
Згідно з інформацією, наданою Defense Express, виконання такої великої задачі підкреслює, як питання колективної безпеки стало прикладом колективної безвідповідальності в межах НАТО. Мова йде про потребу значно збільшити військові сили – більше ніж у півтора рази.
Якщо розглянути це завдання в деталях, то для розширення сухопутних сил на 49 бригад, кожна з яких налічує 5 тисяч військовослужбовців, необхідно додатково 245 тисяч людей, а також тисячі одиниць військової техніки. Для порівняння, чисельність сухопутних військ Бундесверу становить 62 тисячі, що означає, що НАТО потребує ще приблизно чотирьох армій Німеччини. Французькі сухопутні війська мають 114 тисяч військових, тоді як армія США нараховує 453 тисячі бійців.
Якщо розглянути німецьку методологію щодо оснащення сухопутних військ, для потреб НАТО знадобиться приблизно 1200 танків, 2700 бойових машин піхоти, більше 3000 бронетранспортерів та 900 артилерійських систем великого калібру. Відповідно до американського підходу, цифри виглядають схоже: 1300 танків, 2300 бойових машин піхоти, 5000 бронетранспортерів і понад 1200 артилерійських установок.
Крім того, важливо відновити наземну протиповітряну оборону, яка була суттєво зменшена після закінчення Холодної війни, особливо в європейській частині НАТО. Наприклад, до 2021 року Великобританія експлуатувала застарілі зенітні ракетні комплекси Rapier, здатні вражати цілі лише на відстані до 8 км. Німеччина, у свою чергу, у 2005 році ліквідувала всі зенітні системи середньої дальності, витративши 1,23 млрд євро і п'ять років на створення нової системи протиповітряної оборони NNbS.
Щоб виконати ці вимоги, зазначені в документах НАТО, необхідно не лише суттєве фінансування, що перевищує 2% від ВВП, але й значна витрата часу.
Згідно з повідомленням УНІАН, НАТО поступово готується до потенційного конфлікту з Росією. Наприкінці вересня з'явилася інформація про те, що Альянс розробляє стратегії для масової евакуації поранених. В керівництві НАТО усвідомлюють, що в умовах війни з РФ не зможуть так вільно використовувати санітарну авіацію, як це відбувалося під час бойових дій в Іраку чи Афганістані.
Ми також зазначали, що в НАТО аналізують можливі сценарії військових дій у конфлікті з Росією. Один з варіантів передбачає, що після чергової мобілізації російські війська зможуть завдати удару по Збройним силам України, а згодом розпочати агресію проти країн НАТО.