НАТО планує створити додаткові 49 бойових бригад у відповідь на загрозу з боку Росії, повідомляє Welt.
Кожна країна-член НАТО отримає індивідуальні цілі, які необхідно виконати.
Через зростаючу загрозу з боку Росії НАТО планує збільшити сукупну кількість військ ще приблизно на 250 тисяч осіб. Про це пише Welt am Sonntag із посиланням на ще не оприлюднені плани, які потрапили в руки журналістів.
Згідно з конфіденційними документами Міністерства оборони Німеччини, навесні 2024 року країни НАТО нарешті домовилися про "мінімально необхідний потенціал" для захисту від можливої агресії РФ.
Ці "Мінімальні вимоги до спроможностей" були визначені двома провідними військовими лідерами НАТО – генералом США Крістофером Каволі та французьким адміралом П'єром Вандьє. Якщо у 2021 році наявність 82 бойових бригад для всіх країн НАТО вважалася прийнятною, то у майбутньому їхня кількість повинна зрости до 131. Таким чином, Альянс планує збільшити загальну кількість бригад на 49, з кожною з них, що складається приблизно з 5000 солдатів. Для ефективного управління цими військовими формуваннями НАТО має намір підвищити кількість "бойових корпусів" з теперішніх 6 до 15, а також розширити кількість штабів дивізій з 24 до 38.
Існує також потреба в збільшенні кількості озброєнь, зокрема систем протиповітряної оборони, боєприпасів, високоточної зброї великої дальності, а також засобів логістики і транспорту. Очікується, що кількість наземних зенітних установок збільшиться з 293 до 1467 - це збільшення на 1174 одиниць, включаючи такі системи озброєння, як Patriot, Iris T-SLM, Skyranger, а також засоби захисту на близькій відстані. Також очікується збільшення кількості гелікоптерів з 90 до 104 одиниць.
Як зазначає Welt, це загальні вимоги до усіх 32 країн-членів НАТО, які будуть розподілені між ними. Цільові показники для кожної країни будуть залежати від рівня "багатства" і чисельності населення, йдеться в документах Міністерства оборони Німеччини.
Наприклад, на Берлін припадає приблизно 9,28% усіх загальних ресурсів. Це означає, що Бундесверу необхідно буде розгорнути додаткові "п'ять або шість бойових бригад", а також сформувати "додатковий бойовий корпус" та ще один підрозділ вертольотів. На даний момент у Бундесвері функціонує вісім бригад, дев'ята знаходиться в процесі формування, а десяту планують створити до 2031 року.
Як писав УНІАН, НАТО поступово готується до можливої війни проти Росії. Так, наприкінці вересня стало відомо, що Альянс складає плани масової евакуації поранених. В НАТО розуміють, що вільно використовувати санітарну авіацію, як в Іраку чи Афганістані, у війні з РФ не зможуть.
Ми також зазначали, що в НАТО розробляють можливі стратегії реагування на війну з Росією. Один із запропонованих сценаріїв передбачає, що після чергової мобілізації російські війська зможуть відсунути українські збройні сили на фронті, а потім розпочати наступальні дії проти країн НАТО.