Вчені зуміли зберегти людський геном у спеціальному кристалі, здатному витримати мільярди років.


редактор новин і оглядів LIGA.Tech

Науковці з Університету Саутгемптона у Великій Британії зберегли повний геном людини на п'ятивимірному кристалі, який здатен вмістити до 360 терабайтів інформації й залишатись стабільним протягом мільярдів років. Про це йдеться на сайті університету.

Слідкуйте за цікавим і корисним контентом в Instagram!

Ця інноваційна технологія має потенціал стати основою для формування постійного архіву геномів людей, тварин і рослин. У 1970-х роках на борту космічних апаратів Pioneer 10 і 11 були встановлені золоті пластини з повідомленнями для можливих позаземних цивілізацій. Сьогодні вчені з Саутгемптона створили сучасний еквівалент цих пластин, використовуючи п'ятивимірну пам'ять на кристалах. На них був закодований повний людський геном, що містить приблизно три мільярди "букв" ДНК.

Кристал був створений за допомогою наноструктурованого скла і лазерів. На відміну від звичайних носіїв, таких як папір або магнітна стрічка, ця технологія використовує п'ять вимірів для запису даних, що дозволяє їм зберігатися навіть з екстремальних умов -- від заморожування до температури 1000 °C.

Дослідники також записали на кристалі ключ для майбутніх користувачів, щоб допомогти їм зрозуміти, як використовувати закодовану інформацію. Він пояснює базові елементи, з яких складається ДНК, і як гени розташовані в хромосомах.

Цей кристал, який містить геном, зараз зберігається у спеціальній капсулі часу в соляній печері в Австрії, де його охороняє архів "Пам'ять людства".

Related posts