Найпотужніша енергія у космосі: дослідники визначили, який вид любові є найміцнішим.


Любов — це надзвичайно складний процес, що включає безліч хімічних реакцій, які відбуваються в нашому мозку. Нещодавно дослідники встановили, який вид кохання є найпотужнішим, та перевірили, наскільки популярні погляди на цю тему відповідають дійсності.

Вчені з Університету Аалто провели незвичайне дослідження, яке показало, як різні форми любові обробляються в нашому мозку. Використовуючи передові методи візуалізації мозку, дослідники вивчили, як романтична любов, батьківська любов, любов до домашніх тварин і навіть любов до природи активують певні ділянки мозку, склавши своєрідну "мапу кохання мозку", пише Knowridge.

У Фокус.Технології стартував новий Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та захоплюючих новин з галузі науки!

У дослідженні, опублікованому в журналі Cerebral Cortex, узяли участь 55 осіб, усі з яких були батьками, що перебувають у любовних стосунках. Їх попросили уявити повсякденні сценарії, що викликають почуття любові, наприклад, як вони вперше бачать свою новонароджену дитину, а активність їхнього мозку відстежували за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ).

Дослідження показали, що всі форми любові стимулюють активність у специфічних областях мозку, зокрема в тих, що відповідають за соціальну взаємодію та емоційну обробку. Проте рівень мозкової активності змінювався в залежності від конкретного типу любові. Вчені з'ясували, що:

Ще одне вражаюче відкриття стосується любові до домашніх тварин: власники пухнастих друзів демонстрували підвищену активність у соціальних ділянках мозку при думках про своїх улюбленців, в порівнянні з людьми, які не мають тварин. Це дозволило науковцям ідентифікувати власників домашніх тварин, просто аналізуючи їх мозкову активність. Це дослідження є продовженням попередніх робіт тієї ж групи, яка досліджувала, як любов відчувається в фізичному тілі.

Результати цього дослідження не лише розширюють наше уявлення про вплив кохання на мозкову діяльність, але й вказують на можливі напрямки для вдосконалення терапії психічних розладів. Вчені сподіваються, що глибше усвідомлення механізмів, які пов'язані з коханням, дозволить створити нові методи підтримки людей, які страждають від розладів прив'язаності, депресії або мають труднощі у стосунках.

Це дослідження акцентує увагу на багатогранності любові та її тісних зв'язках із нашою нейропсихологією і емоційним світом. Незалежно від того, чи йдеться про любов до партнера, дитини, улюбленця чи навіть до навколишнього середовища, наш мозок реагує на ці почуття у своєму неповторному і вражаючому стилі.

Раніше Фокус писав про риси характеру, які можуть перешкодити побудувати гармонійні стосунки. Вчені вважають, що важливо звернути увагу насамперед на ці тривожні сигнали потенційного романтичного партнера.

Також Фокус писав про те, як визначити , що рухає другою половинкою -- любов чи страх самотності. Дуже важливо розпізнати нездорові стосунки на ранній стадії, щоб уникнути згубних наслідків.

Related posts