Таємнича аномалія на Місяці: його поверхню вкриває каміння з незвичайними властивостями


Дослідники вважають, що нарешті розгадали таємницю місячних вихорів і каменів, які їх створюють.

Місячні вихори є формаціями на поверхні Місяця, які настільки яскраві, що їх можна розгледіти навіть через аматорський телескоп, повідомляє SciTechDaily.

Фотографії, зроблені NASA, демонструють, що так звані "вусики" певних місячних вихорів можуть сягати сотень кілометрів.

Фокус. Технології запустив власний Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх новин та цікавих подій зі світу науки!

Однозначного пояснення цьому феномену дослідники досі не знайшли. Проте нещодавнє моделювання та дані з космічних апаратів дозволили спробувати розкрити цю таємницю.

Нові дані показали, що камені в цих спіралях намагнічені, і можуть відхиляти або перенаправляти частинки сонячного вітру, які постійно бомбардують Місяць. Таким чином, удар на себе приймають сусідні камені. Згодом вони темніють, піддаючись хімічним реакціям від зіткнення з сонячним вітром. Намагнічені камені при цьому залишаються неушкодженими і світлими.

Але яким чином камені в місячних вихорах можуть намагнічуватися? На даний момент Місяць позбавлений магнітного поля.

"Космічні удари можуть спричиняти магнітні аномалії. Проте на Місяці існують вихори, походження яких від ударів метеоритів залишається загадкою через їхню специфічну форму і масштаб," — зазначає Майкл Дж. Кравчинські, фахівець з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі.

Він також зазначає, що метеорити регулярно транспортують до Місяця матеріал, багатий на залізо. Кравчинські припускає, що певні фактори на поверхні Місяця спричиняють намагнічування цього матеріалу.

"Дослідник припускає, що підземні шари містять лаву, яка поступово охолоджується, формуючи магнітні аномалії."

Ще одна загадка полягає в тому, що земні породи легко намагнічуються завдяки наявності в них магнетиту. Однак на Місяці цей магнітний мінерал відсутній. Водночас супутник Землі багатий на ільменіт, який за певних умов може створювати частинки металевого заліза і намагнічуватися.

"Маленькі зерна ільменіту, які ми досліджували, генерували сильніші магнітні поля. Це відбувається через те, що відношення площі поверхні до об'єму у таких зерен більше порівняно з більшими зернами", – зазначають науковці.

Процес формування місячних вихорів є вирішальним для розуміння механізмів, які брали участь у створенні поверхні Місяця. Крім того, це допоможе розкрити історію магнітного поля нашого супутника.

Нагадаємо, на зворотному боці Місяця знайдено таємничу аномалію. Корейський космічний апарат Danuri зафіксував те, що залишилося непоміченим іншими космічними місіями з різних країн.

Related posts