Норвегія виявила ознаки радіоактивного забруднення на своїй території поблизу кордону з Росією.


Цю інформацію надає The Barents Observer, передає Укрінформ.

Радіоактивний ізотоп цезій-137, що виникає внаслідок ядерного поділу під час функціонування ядерного реактора, було виявлено в зразках з двох норвезьких станцій моніторингу радіації: Вікшоф'єлль (протягом 5-12 вересня) та Сванховд (протягом 9-16 вересня).

Представник DSA Бредо Мьоллер повідомив, що концентрації цезію-137 перевищують допустимі норми, однак не є загрозою для здоров'я людей чи екосистеми. Він зазначив, що DSA планує провести додаткові дослідження в найближчі дні, проте очікує, що результати залишаться на подібному рівні.

DSA повідомляє, що наразі не відомо, чи є вимірювання на російській стороні кордону аналогічними.

Ніякі інші станції на півночі Норвегії або у фінській Лапландії не зафіксували підвищення рівня цезію-137 протягом минулого тижня.

Мьоллер зазначив, що цезій може бути наслідком лісових пожеж. Коли старі дерева згоряють, радіоактивні елементи можуть підніматися в атмосферу і розноситися вітром. Він також додав, що ці елементи осіли на деревах після катастрофи на Чорнобильській АЕС, а також в результаті ядерних тестів, проведених до 1962 року, і їх досі можна виявити в природному середовищі.

Крім того, одним із джерел цього елемента можуть бути російські підводні човни та криголами в Баренцевому морі, які використовують ядерні реактори.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, керівник Служби зовнішньої розвідки Норвегії, віцеадмірал Нільс Андреас Стенсоенес, повідомив, що Російська Федерація стала більш активною у проведенні диверсійних акцій проти критично важливої інфраструктури, зокрема у сфері нафтогазового сектору, у порівнянні з минулим роком.

Related posts