Оновлені вимоги до перевірки військових облікових документів: які зміни відбулися?
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець оголосив про нововведення в законодавстві, що стосуються мобілізації, зокрема, щодо перевірки документів військового обліку.
Цю інформацію озвучив представник Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Омбудсман повідомив, що останній звіт про зміни в законодавстві, що стосується мобілізації, буде присвячений нововведенням у сфері перевірки військово-облікових документів.
Також читайте: Адвокатка прокоментувала новий законопроєкт про мобілізацію чоловіків до 25 років, зазначивши, що командування частини не зможе без дозволу військового залишати його на службі.
Згідно з інформацією, представленою Лубінцем у вигляді інфографіки, перевірка документів військового обліку може здійснюватися щодо чоловіків у віці від 18 до 60 років представниками Державної прикордонної служби, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також працівниками поліції.
Изображение: Омбудсман Дмитрий Лубинець
Крім того, особа, яка здійснює перевірку військово-облікових документів зобов'язана назвати своє прізвище, ім'я та по батькові, посаду, а також показати службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки разом з документом, що посвідчує особу.
Изображение: Омбудсман Дмитрий Лубинець
Під час вручення повістки здійснюється перевірка, чи підпадає громадянин під військовий обов'язок. Також проводиться звірка його особистої інформації та даних військово-облікового документа з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
Ознайомтеся також: В Україні впроваджують автоматизацію повісток: детальна інформація.
У разі виявлення порушень правил військового обліку, старший групи оповіщення запрошує громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для постановки на військовий облік, проходження медичного уточнення інформації, а також оформлення та вручення повістки.
Изображение: Омбудсман Дмитрий Лубинець
У випадку, якщо громадянин відмовляється прийняти повістку, уповноважена особа складає акт відмови, який має бути підписаний щонайменше двома членами групи, що здійснює оповіщення.
У випадку, якщо особа відмовляється від відвідування ЦТК та СП, поліцейський, який є частиною групи оповіщення, здійснює адміністративне затримання та забезпечує транспортування громадянина до найближчого ЦТК та СП.
Изображение: Омбудсман Дмитрий Лубинець