Новий туристичний маршрут на Львівщині заведе вас до Старої школи.


Мають намір запровадити концепцію роздільської кухні для відвідувачів, що надасть цій місцевості особливого шарму.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Мета ініціативи - виділити найяскравіші та найцінніші для туристів об'єкти.

У Старій школі в Роздолі ведеться робота над створенням основних туристичних маршрутів для субрегіону Розділля, що включає території Новороздільської, Тростянецької, Миколаївської, Ходорівської та Розвадівської громад. Цей проект втілюється за сприяння Українського культурного фонду.

Мета цього проекту полягає в тому, щоб висвітлити найбільш значущі та привабливі для туристів місця. Як зазначали учасники ініціативи, іноді навіть напівзруйнована каплиця з глибокою історією може справити більше враження на відвідувачів, ніж добре відомі пам'ятки, які мають офіційний статус.

На заході, організованому "Спадщина UA", були присутні представники управління туризму та курортів ЛОВА, місцевих органів самоврядування, бізнесу та громадські активісти.

"Вірю, що завдяки цьому проєкту та співпраці з місцевими громадами, Розділля стане новим туристичним магнітом Львівщини. Це можливість для місцевих громад зміцнити свою ідентичність, відкрити нові економічні перспективи та дати людям те, чого вони так прагнуть - автентичні враження, незабутні зустрічі з історією та природою", - зазначив керівник управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський.

Архітектор, краєзнавець, член команди "Спадщина UA" та голова профільної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму ЛОР Іван Щурко поділився, що на початку проєкту виникали сумніви щодо потенціалу Роздолу як туристичного центру, адже історично містечко було лише малим магнатським поселенням. Однак, час і розвиток Новороздільської громади змінили ситуацію.

"На сьогоднішній день Новий Розділ, з огляду на своє населення, інтелектуальний потенціал та ресурси, має всі шанси стати важливим регіональним центром. Ключовим моментом у цьому є існування палацу Жевуських-Лянцкоронських та наявність інвестора, готового зайнятися розвитком цього об'єкта в рамках культурних та туристичних ініціатив," - зазначив Іван Щурко.

Він також додав, що проєкт "Мандри Роздільські" реалізується у стислі терміни, тому звісно не охопить усі туристичні об'єкти та інфраструктуру, але дасть поштовх для системного розвитку туризму в субрегіоні Розділля.

У туристичній мережі "Мандри Роздільські" з’явиться Стара школа, яка була зведена у 1905 році в Роздолі. Цю будівлю придбали через платформу OLX, розглядаючи її як звичайний об'єкт, а не як історичну цінність. Завдяки активним підприємцям та грантовій підтримці, вона отримала нове дихання та мету.

"Для тих, хто цінує культурну спадщину, це, безумовно, один з небагатьох об'єктів в Україні, які розташовані в малих громадах і були врятовані від розбору та відновлені. Цей проєкт неодмінно приверне увагу тих, хто шукає натхнення і вірить у можливість здійснення неможливого. За 1,5 року було врятовано цей об'єкт культурної спадщини, що є вражаюче швидким процесом, який надихає. Атмосфера тут просто чудова, це місце, де хочеться проводити час. Тут відбуваються літературні вечори, і діти із задоволенням грають у настільні ігри. Це соціально-культурний простір, який об'єднує людей," - поділилася Ганна Гаврилів, рятівниця Старої школи та керівниця проєкту "Спадщина UA".

Стара школа також є чудовим об'єктом інфраструктури гостинності в громаді. Тут працює кав'ярня, є можливість організувати повноцінне харчування, також є хостел, який вміщує до 40 осіб, готельні номери, простір для лекцій, семінарів та різноманітних подій. Це місце пасує для івентів, ділового туризму та тімбілдінгу. Мають намір запровадити концепцію роздільської кухні для відвідувачів, що надасть цій місцевості особливого шарму.

Related posts