Оборонні підприємства висловлюють занепокоєння через нестачу бронювання для своїх працівників.
Олександр Довгий, засновник компанії Балістика, що спеціалізується на виготовленні захисного військового обладнання, повідомив, що їхнє підприємство все ще не має можливості бронювати співробітників, які підлягають військовій службі.
На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що підприємство, продукцією якого користуються сотні тисяч захисників, не має підтримки, тоді як працівники "вторинних галузей -- тарологи, сушисти та інші - отримують бронювання без особливих перешкод".
При цьому засновник компанії служить у ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення. За його словами, на захист країни після отримання повісток стали також два топменеджери компанії, а нещодавно отримав повістку ще один працівник.
Він зазначив, що компанія вже більше чотирьох місяців чекає на відповідь щодо бронювання від Міністерства оборони — з 24 червня. При цьому, відповідно до законів, відповідь повинна бути надана протягом десяти днів. За його словами, Балістика відповідає всім вимогам для отримання бронювання.
"Ми не тільки виробляємо спорядження для військових, а й активно допомагаємо Силам оборони. Наша допомога вже становить близько 80 мільйонів гривень. У нас працює понад 100 співробітників, середня зарплата на підприємстві більш ніж у 1,5 раза перевищує середню по Україні та ми регулярно платимо податки. Тільки за дев'ять місяців 2024 року до бюджету було перераховано 55 мільйонів гривень податків і зборів", -- заявив Довгий.
У коментарях під публікацією ще кілька співробітників компаній, які мають відношення до оборонно-промислового сектору, висловили подібні труднощі, пов'язані з відсутністю бронювання для своїх працівників.
Серед учасників можна виділити Максима Мураткіна, співзасновника компанії КРУК Індастріс, яка спеціалізується на виготовленні компонентів для вогнепальної зброї. Крім того, варто згадати Ігоря Омельченка, засновника та власника ТОВ ВМБ, що займається виробництвом бронежилетів, касок та інших засобів захисту.