Огірки на зиму без оцту, цукру та підвалу: хрусткі та смачні. Навіть свекруха залишилася задоволена!


Такі огірки у магазині не купиш! Ну, немає таких. Я шукала. А у бабусь на ринку купувати не наважуюсь. Тому щороку обов'язково їх готую. І щоразу нам не вистачає до весни, скільки не закрий! Це не просто слова. Не вірите - перевірте. Цього року я зробила 27 банок. Четверту вже доїдаємо... Напевно, у вихідні ще поставлю кваситись.

Щиро раджу! Справді, це найвдаліший рецепт солоних огірків. Я спробувала безліч варіантів, але цей просто не має собі рівних.

Процес приготування: Я використовую трилітрові банки, адже меншого об'єму мені не підходить. На дно кожної банки кладу листя хрону, вишні (або чорної смородини), гілочки кропу та декілька парасольок з насінням (перед цим я їх трохи сушу, щоб підсилити аромат). За бажанням, можна також додати горошини чорного перцю.

У цьому рецепті я зовсім не додаю часник – помітила, що без нього огірки набувають більш приємного смаку та стають більш хрусткими.

Зараз займаюся консервуванням огірків у банці. Не варто намагатися заповнити її занадто щільно. Я просто укладаю огірочки в банку, поки вона не заповниться. Можна також додати трохи зелені всередину для аромату.

Для приготування розсолу я використовую 1 літр води та додаю 2 столові ложки з гіркою (приблизно 57-60 грамів). Хочу одразу підкреслити!

Сіль потрібно використовувати з розрахунку на 1 літр рідини, а не на літрову ємність! Це важливе уточнення. Зверніть увагу, що солі не так вже й багато! Саме стільки, скільки потрібно! Дотримуйтесь рецепту, і ви обов'язково отримаєте бажаний результат.

Сьогодні я маю 4 банки по 3 літри. Для розсолу мені приблизно знадобилося 6 літрів води і близько 350 грамів солі.

Я доводжу маринад до кипіння і заливаю ним огірки.

Закриваю банки кришками і витримую їх при кімнатній температурі протягом двох днів. На поверхні з'явиться піна, з'являться бульбашки, розсіл стане мутнуватим, а огірки змінять свій колір. Якщо цього не сталося, можливо, в кімнаті занадто прохолодно. Спробуйте перемістити банки з огірками в тепліше місце (але уникайте надмірної спеки!) або залиште їх ще на один день.

Я завжди ставлю під банки маленькі тарілочки, адже розсіл з них може витікати. Якщо ви помітили, що розсіл не витікає, варто перевірити, можливо, води в банках недостатньо. У такому випадку верхні огірки можуть зіпсуватися. Ось приклад такого випадку:

Через два дні бульбашки все ще присутні, але процес бродіння вже не такий інтенсивний. Я знімаю піну і в кожну банку додаю по 2 столові ложки (без гірки) гірчиці. Важливо використовувати гірчичний порошок. Якщо раптом води не вистачає, слід долити її до верхньої межі банки. Знову накриваю кришками і залишаю на добу для подальшого бродіння.

Звичайно, вигляд цього не дуже привабливий: розсіл мутнуватий, а на дні осад... Але саме це і є те, що потрібно!

Через добу зливаю розсіл із банок у каструлю, ставлю на плиту, доводжу до кипіння та кип'ятю 8-10 хвилин. Піну я знімаю.

Якщо на огірках є білий наліт - їх можна промити чистою водою. Але це необов'язково.

Зазвичай я розкладаю огірки у маленькі баночки, адже так їх зручніше вживати. Нам подобається, коли огірки зберігаються в літрових ємностях. Перед використанням я обов'язково стерилізую банки (не запитуйте, чому – це моя звичка!), а кришки обдаю окропом на кілька хвилин.

І ще один момент. На даному етапі не рекомендується класти в банки свіжу зелень, оскільки це може вплинути на їхню збережуваність. Я використовую лише ті приправи, які вже маринувалися разом з огірками. Їх цілком достатньо.

З чотирьох трилітрових банок я отримав 8,5 літрів. Огірочки вже неймовірно смачні! Проте, думаю, краще почекати ще кілька тижнів!

Заливаю огірки киплячим розсолом під кришку. Банка має бути повна-повна! І закриваю банки щільно кришками.

Готово! Найсмачніші мариновані огірки вже приготовані! Вони такі ж, як із бочки! Звісно, розсіл залишиться. У ньому можна ще заквасити огірки і насолоджуватися ними через тиждень. Але я зазвичай просто виливаю цей розсіл.

Зберігати такі огірки можна навіть за кімнатної температури. Якийсь час розсіл буде каламутним, але потім стане прозорим, тільки на дні буде осад.

Огірки завжди виходять з чудовою хрусткістю, помірною гостротою та неперевершеним смаком! Це, безсумнівно, найсмачніші мариновані огірки, які я коли-небудь куштувала. Ви обов'язково будете в захваті від отриманого результату!

Related posts